اخبار بین المللی

واشنگتن: ایران به روسیه موشک زمین به زمین نداده است

واشنگتن: ایران به روسیه موشک زمین به زمین نداده است
جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا سخنان مطرح شده در رسانه‌ها درباره ارسال موشک‌های زمین به زمین ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کرد.
بر این اساس، کربی در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: ما هنوز شاهد انتقال موشک‌های زمین به زمین ایران به روسیه نیستیم. با این حال، گرچه این اتفاق تاکنون رخ نداده است، اما ما همچنان نسبت به وقوع آن نگران هستیم.
وی با اشاره به آنچه قطعنامه شورای امنیت برای محدود کردن صادرات تسلیحات ایران نامید، افزود: در صورتی که تهران اقدام به ارسال موشک‌های زمین به زمین به روسیه کند، این اقدام مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است. اگر این اتفاق رخ دهد ما به همراه شرکایمان اقدامات مقتضی را در سازمان ملل انجام خواهیم داد.
این مقام آمریکایی در ادامه با انتقاد از سیاست‌های تهران و آنچه ارسال پهپاد و تسلیحات به مسکو خواند، گفت: ما شاهد حمایت ایران از روسیه در جنگ اوکراین هستیم.
کربی در پایان مدعی شد: آمریکا به دنبال درگیری با روسیه نیست و تنها به دنبال یافتن راهکاری برای پایان بخشیدن به بحران اوکراین است. ما به کی یف برای موفقیت در میدان جنگ کمک خواهیم کرد، اما همچنان بر سازوکار دیپلماتیک برای حل اختلافات پایبندیم.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8273303/واشنگتن-ایران-به-روسیه-موشک-زمین-به-زمین-نداده-است

دکمه بازگشت به بالا