اخبار بین المللی

درخواست ۹ سازمان از پاپ برای ورود به مسئله حقوق بشر در بحرین

درخواست ۹ سازمان از پاپ برای ورود به مسئله حقوق بشر در
بحرین
 پاپ فرانسیس،‌رهبر کاتولیک های جهان قرار است در جریان سفر به بحرین در «کنفرانس بحرین برای گفتگو» که یک همایش مشترک بین ادیان است و رهبران دینی نیز در آن شرکت می‌کنند سخنرانی کند.
به گزارش پایگاه اینترنتی «عربی ۲۱»، پاپ روز پنجشنبه آینده با حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه و دیگر مقامات بحرین دیدار و گفتگو می کند.
این ۹ سازمان فعال در زمینه حمایت از حقوق بشر در بیانیه‌ای اعلام کردند: در این سفر، شایسته است پاپ به طور علنی و پشت در‌های بسته از پادشاه بحرین و دیگر مقامات این کشور بخواهد که احکام اعدام صادره در حق شهروندان مظلوم بحرین را لغو و تخفیف دهد.
این سازمان‌ها همچنین از پاپ خواستند مقامات بحرینی را ترغیب و تشویق کند فرمانی را صادر کنند که بر اساس آن همه شیوه‌های شکنجه و بدرفتاری مندرج در قانون اساسی را قدغن می‌کند.
در این بیانیه از پاپ درخواست شده است از پادشاه بحرین بخواهد همه زندانیان از جمله فعالان حقوقی، معترضان و خبرنگاران را آزاد کند.
سازمان‌هایی مانند دیده بان حقوق بشر، آمریکایی‌ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین، مرکز اروپایی حقوق بشر و دموکراسی، مرکز مطالعات حقوق بشر قاهره، مرکز پویایی و فعال سازی حقوق بشر، همه با هم علیه مجازات اعدام، موسسه حقوق و دموکراسی بحرین، موسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس و سازمان صلح برای دموکراسی و حقوق بشر، این بیانیه خطاب به پاپ را امضا کرده اند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8273496/درخواست-۹-سازمان-از-پاپ-برای-ورود-به-مسئله-حقوق-بشر-در-بحرین

دکمه بازگشت به بالا