اخبار اجتماعیاخبار ورزشی

تجربه بالا باعث برتری آبی پوشان در بازی سوپرجام شد/ مهاجمان در لیگ امسال افول کردند

تجربه بالا باعث برتری آبی پوشان در بازی سوپرجام شد/ مهاجمان
در لیگ امسال افول کردند
سید مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال در گفت و گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان  درباره برد استقلال برابر تیم نساجی در بازی سوپرجام اظهار کرد: تیم استقلال نسبت به دیدار‌های های قبل روان‌تر بازی کرد و ارسلان مطهری نشان داد که از آمادگی خوبی برخوردار است و در موقعیت گلزنی خود را قرار می‌دهد.
او ادامه داد: تیم نساجی می‌دانست که تیم استقلال از بالا عمل پرسینگ را انجام می‌دهد به همین علت این تیم تله گذاری کرد و از عمق دفاع بهره برد و این تیم شمالی  یک موقعیت گلزنی در نیمه اول داشت که حسینی سیو دیدنی انجام داد و مانع گلزنی حریف خود شد. در مجموع استقلال سوار بر بازی بود و در نهایت با یک گل پیروز شد.
بازیکن بازیساز با تنوع تاکتیکی در استقلال نیست 
سید صالحی درباره برد‌های اقتصادی استقلال گفت: تیم‌های حریف مقابل استقلال تدافعی قرار می‌گیرند و لایه به لایه دفاع می‌کنند. همچنین آبی پوشان در خلق موقعیت و زدن ضربات آخر سهل انگاری می‌کنند و تراکم دفاعی حریفان باعث می‌شود که آن‌ها نتوانند گل بزنند. همچنین بازیکن  بازیساز که تنوع تاکتیکی داشته باشد در خط هافبک  استقلال وجود ندارد و مهدی پور و رضاوند  قدرت آن چنانی برای عبور از بازیکن مقابل خود را ندارند. علاوه بر این، در سال‌های گذشته هم استقلال با حضور فرهاد مجیدی برد‌های یک گل به دست می‌آورد و امسال هم این تیم گل کمی به ثمر می‌رساند.
کارشناس فوتبال درباره اینکه تعداد گل‌های لیگ امسال کم است، بیان کرد: مهاجمان ما در سال‌های اخیر افول کردند و بازیکنان بازیساز هم کمتر در تیم‌های ما وجود دارند و همین موضوع باعث شده که لیگ امسال کم گل باشد.
حفظ روحیه بازیکنان در موفقیت یک تیم تاثیر دارد 
او درباره اینکه تعطیلات لیگ برتر فوتبال به نفع استقلال است یا نه! گفت: این موضوع باعث می‌شود که مسابقات لیگ فشرده‌تر و فرسوده‌تر شود. همچنین وقفه لیگ باعث می‌شود که بازیکنان از لحاظ روحی و روانی و جسمانی دچار نوسان شوند که این شامل همه تیم‌ها می‌شود. هر تیمی که بتواند در این مدت از لحاظ روحی و روانی بازیکنان خود را حفظ کند موفق می‌شود.
مسابقات لیگ با حضور مربیان و بازیکنان خارجی زیبا نبود 
سید صالحی درباره ارزیابی اش از لیگ امسال گفت:  لیگ امسال در بالای جدول دستخوش تغییرات بود و صدرنشین  لیگ عوض می‌شد. بازی‌ها فشردگی زیادی داشت. البته با حضور مربیان و بازیکنان خارجی امیدوار بودیم که بازی‌ها متنوع‌تر و زیباتر باشد، اما این طور نبود.
کفه ترازو در سوپرجام  به نفع استقلال بود 
کارشناس فوتبال درباره عملکرد تیم نساجی گفت: این تیم در ابتدای فصل بازی‌ها را از دست داد و نتایج لازم را نگرفت، اما بعد از آن شرایط ایده آل را به دست آورد، اما در بازی آخر خود قبل از سوپرجام برابر آلومینیوم باخت سنگینی متحمل شد. در بازی سوپرجام هم استقلال نسبت به نساجی پرمهره‌تر و کفه ترازو به نفع این تیم  بود. همچنین  تفکرات تاکتیکی مطهری این بود که از عمق دفاع استقلال استفاده کند که موفق نبودند.  
او افزود: ایوب کلانتری بازیکن تاثیرگذار نساجی بود و نبود این بازیکن باعث شد که تفکرات تاکتیکی این تیم  به هم بخورد و خط هافبک نساجی دستخوش تغییرات شود و نتوانند در بازی سوپرجام موثر باشند. البته استقلال با تجربه‌تر از نساجی بود و این تیم با استفاده از اشتباه حریف خود توانست در ضربه ایستگاهی به گل برسد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8274093/تجربه-بالا-باعث-برتری-آبی-پوشان-در-بازی-سوپرجام-شد-مهاجمان-در-لیگ-امسال-افول-کردند

دکمه بازگشت به بالا