اخبار بین المللی

مراسم تدفین کشته‌شدگان حادثه هالووین در سئول + تصاویر

مراسم تدفین کشته‌شدگان حادثه هالووین در سئول +
تصاویر
در مراسم خاکسپاری کشته‌شدگان هالووین مرگبار سئول، والدین کره‌ای، با فرزندان خود که شنبه شب در پی ازدحام شدید جمعیت در منطقه «ایته‌وون» کشته شده بودند، وداع کردند.
رویترز می‌گوید برخی خانواده‌ها حتی نمی‌دانستند فرزندشان در میان جمعیت در منطقه تفریحی ایته‌وون بوده اند. یکی از والدین می‌گوید فرزندش را به خاطر محدودیت‌های کووید به مدت سه سال ندیده بود و این خبر ناراحت‌کننده را با پیامک دریافت کرده است.
برگزاری این مراسم برای بسیاری از خانواده‌ها با خشم و غم و اندوه همراه بود. بزرگ‌ترین سوال خانواده‌های کره‌ای آن است که چرا هیچ تدابیر امنیتی برای کنترل جمعیت اعمال نشده است. مادر یکی از درگذشتگان می‌گوید: «من بیش از حد عصبانی هستم. این ظالمانه است، زیرا در هر شرایط اضطراری، کشور باید از مردم خود محافظت کند و آن‌ها را ایمن نگه دارد».
خبرگزاری فرانسه هم روز گذشته در بررسی که انجام داده بود اعلام کرد این فاجعه قابل پیش‌بینی و پیش‌گیری بوده و در صورت نصب دوربین‌های نظارتی و جلوگیری از ورود جمعیت بیشتر، امکان جلوگیری از وقوع آن وجود داشته است. گفتنی است در پی این حادثه ۱۵۶ نفر جان خود را از دست داده اند که برخی از آن‌ها اتباع کشور‌های دیگر بوده اند. وزیر کشور کره‌جنوبی تا کنون بابت این فاجعه عذرخواهی کرده و یک هفته عزای عمومی اعلام شده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8274509/مراسم-تدفین-کشته‌شدگان-حادثه-هالووین-در-سئول-تصاویر

دکمه بازگشت به بالا