اخبار بین المللی

هشدار آژانس بین المللی انرژی درباره بحران گاز در اروپا

هشدار آژانس بین المللی انرژی درباره بحران گاز در
اروپا
آژانس بین المللی انرژی روز پنجشنبه هشدار داد سطح ذخایر گاز اروپا ممکن است در ابتدای زمستان ۲۰۲۳-۲۰۲۴ کمتر از سطح کنونی شود و از کشور‌های اروپایی خواست فورا و به ویژه در جهت کاهش تقاضا اقدام کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، آژانس بین‌المللی انرژی که در سال ۱۹۷۴ با هدف ارائه مشاوره به کشور‌ها در زمینه انرژی توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ایجاد شد، اعلام کرد در صورت توقف کامل تحویل گاز از روسیه و همچنین احیای اقتصادی چین که بخش بزرگی از گاز طبیعی مایع را جذب می‌کند، اروپا در سال آینده ممکن است با کمبود حدود ۳۰ میلیارد متر مکعب گاز مواجه شود.
فاتح بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین به خبرنگاران گفت در ابتدای زمستان آینده ذخایر گاز اروپا نهایتا تا ۶۵ درصد خواهد بود در حالی که در حال حاضر سطح ذخایر گاز اروپا ۹۵ درصد است.
او هشدار داد: «سطح ذخیره فعلی و همچنین کاهش اخیر قیمت گاز و دمای هوای غیرمعمول فعلی، نباید منجر به نتیجه گیری‌های خیلی خوش بینانه در مورد آینده شود.»
رئیس آژانس بین المللی انرژی خاطرنشان کرد انتظار می‌رود که در تابستان ۲۰۲۳، شرایط ژئوپلیتیکی و اقتصادی جهان برای تامین منابع انرژی و پر کردن ذخایر به طور قابل توجهی در مقایسه با سال ۲۰۲۲ تغییر کند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8275003/هشدار-آژانس-بین-المللی-انرژی-درباره-بحران-گاز-در-اروپا

دکمه بازگشت به بالا