اخبار بین المللی

نگرانی آمریکایی‌ها درباره خطر فزاینده خشونت سیاسی

نگرانی آمریکایی‌ها درباره خطر فزاینده خشونت سیاسی
بر اساس نتایج این نظرسنجی جدید در آمریکا تقریبا از هر ۱۰ شهروند آمریکا‏، ۹ نفر یعنی معادل ۸۸ درصد نگران آن هستند که تشدید اختلافات سیاسی خطر خشونت با انگیزه سیاسی را در این کشور افزایش بدهد.
به گزارش خبرگزاری شین هوا، نتایج این نظرسنجی که شبکه خبری‌ای بی سی نیوز و واشنگتن پست انجام داده اند نشان می‌دهد که ۶۳ درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، درباره این موضوع به شدت نگران هستند.
در مقابل، در پاسخ به این سوال که کدام حزب سیاسی در این خطر بیشتر مقصر است، نتیجه‌ای کاملا جناحی دریافت شد: ۳۱ درصد گفته اند حزب جمهوری خواه و ۲۵ درصد گفته اند حزب دموکرات و ۳۲ درصد به طور مساوی این دو حزب را مقصر می‌دانند. تنها ۱۱ درصد هیچ کدام یا هر دو حزب را مقصر می‌دانستند.
این نظرسنجی یک هفته پس از آن انجام شد که پل پلوسی همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در خانه شان در سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا، به دست یک مهاجم با چکش مورد حمله قرار گرفت و در بیمارستان بستری شد.
دفتر تحقیقات فدرال و سایر سازمان‌های دولتی آمریکا هفته گذشته یادداشتی را منتشر کردند که در آن نسبت به افزایش احتمال خشونت از جانب افراط‌گرایان داخلی در ۹۰ روز پس از انتخابات هشدار داده شده بود.
در این یادداشت آمده است «پس از انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۲۲، احتمالاً تصورات درباره تقلب در انتخابات و نارضایتی از نتایج انتخابات به افزایش تهدیدات خشونت علیه طیف وسیعی از اهداف -مانند مخالفان ایدئولوژیک و کارکنان انتخاباتی منجر خواهد شد.»

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8275549/نگرانی-آمریکایی‌ها-درباره-خطر-فزاینده-خشونت-سیاسی

دکمه بازگشت به بالا