اخبار سیاسی

دیدار همسر رئیس‌جمهور زیمبابوه با امیرعبداللهیان

دیدار همسر رئیس‌جمهور زیمبابوه با امیرعبداللهیان
امیرعبداللهیان در این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری زیمبابوه را رو به توسعه توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور روابط در تمام ابعاد بیش از پیش توسعه یابد.
وزیر امور خارجه با توجه به ملاقات رؤسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر عزم مقامات عالیه دو کشور برای ارتقای روابط در حوزه‌های مختلف تاکید کرد.
مانانگاگوا همسر رییس جمهور زیمبابوه نیز در این دیدار گفت: زیمبابوه برای توسعه تعاملات و مناسبات دو جانبه و بین المللی با جمهوری اسلامی ایران ارزش خاصی قائل است.
وی همچنین خواستار همکاری‌های جامع اقتصادی در زمینه‌های مختلف جهت تحکیم مناسبات شد و با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات کشورش در زمینه‌های کشاورزی، معدنی، بهداشتی، دارویی و درمانی، همکاری بیشتر بین دو کشور در بستر ظرفیت‌های موجود را مورد تاکید قرار داد.
نخستین نشست گروه دوستان دفاع از منشور ملل صبح شنبه (۱۴ آبان ۱۴۰۱) با حضور حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و معاونان وزیر، نمایندگان و فرستادگان کشور‌های عضو در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد.
در این نشست نمایندگان کشور‌های مختلف به بیان دیدگاه‌های خود درباره مهمترین مسائل بین‌المللی پرداختند و ضمن انتقاد از رواج یکجانبه‌گرایی در جهان، رسالت و مسئولیت این گروه را تلاش در راستای پیشبرد چندجانبه‌گرایی در جهان به عنوان تنها پادزهر هژمونی غرب دانستند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8276859/دیدار-همسر-رئیس‌جمهور-زیمبابوه-با-امیرعبداللهیان

دکمه بازگشت به بالا