اخبار بین المللی

ژاپن وعده داد توان نظامی خود را تقویت می‌کند

ژاپن وعده داد توان نظامی خود را تقویت می‌کند
فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن امروز (یکشنبه) وعده داد توان دریایی و نظامی کشورش را تقویت کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر ژاپن ضمن آنکه وعده داد توان دریایی و نظامی کشورش را تقویت کند، هشدار داد، کشور‌ها باید برای مقابله با متجاوزان آماده باشند.
به علاوه، کیشیدا ضمن محکوم کردن حمله روسیه به اوکراین، از اقدام کره شمالی مبنی بر انجام آزمایش‌های موشکی اش از جمله عبور یکی از این موشک‌ها بر فراز آسمان ژاپن، به شدت انتقاد کرد. این در حالی است که از سال ۲۰۱۷ تا کنون، برای اولین باری است که چنین اتفاقی (در آسمان ژاپن) روی داده است.
نخست وزیر ژاپن با حضور در مراسم سان ناوگان بین المللی نیروی دریایی کشورش گفت: ما باید برای دورانی آماده بشویم که در آن، بازیگرانی ظاهر می‌شوند که ضمن سرپیچی از قوانین، از زور و یا تهدید برای بر هم زدن صلح و امنیت دیگر کشور‌ها استفاده می‌کنند.
او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما با حفظ همه گزینه‌های روی میز، به مذاکرات واقع بینانه خود در خصوص آنچه که برای دفاع از مردم کشورمان لازم است سرعت می‌بخشیم.
نخست وزیر ژاپن با اشاره به ساخت ناو‌های جدید، تقویت توان دفاع ضد موشکی و بهبود شرایط کاری و همچنین پرداخت غرامت پرسنل نظامی ژاپن، بر تقویت (توانایی نیروی دریایی ژاپن) تاکید کرد.
او بدون اشاره به نام چین، در سخنرانی خود اعلام کرد: محیط امنیت ملی پیرامون کشور ما در حال شدیدتر شدن است، به خصوص در دریای چین شرقی و دریای چین جنوبی که پکن در مورد اختلافات ارضی مربوط به ژاپن، مواضع قاطعانه‌ای اتخاذ کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اظهارات در حالی صورت گرفت که توکیو مشغول تدارک طرح‌های امنیتی هست؛ طرح‌هایی که ممکن است دو برابر شدن هزینه‌های دفاعی این کشور در پنج سال آینده را ایجاب کند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8276816/ژاپن-وعده-داد-توان-نظامی-خود-را-تقویت-می‌کند

دکمه بازگشت به بالا