اخبار فضای مجازی

عملکرد مطلوب شاگردان رنگرز در باکو/ عنوانداران جهان حریف جوانان ایرانی نشدند

عملکرد مطلوب شاگردان رنگرز در باکو/ عنوانداران جهان حریف
جوانان ایرانی نشدند
تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان درحالی در مسابقات جام جهانی سال ۲۰۲۲ به عنوان قهرمانی رسید که شاید پیش از آغاز رقابت‌ها کمتر کسی فکرش را می‌کرد شاگردان جوان حسن رنگرز آنقدر انگیزه داشته باشند که عنوانداران جهان را اسیر توانمندی خود کنند.تیم ایران با میانگین سنی ۲۱ سال در مقابل ترکیه قهرمان سال ۲۰۲۲ جهان و آذربایجان نایب قهرمان جهان و میزبان مسابقات عملکرد بسیار مطلوبی داشت و جوانان ایرانی نشان دادند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.
شاید به اعتقاد برخی از کارشناسنان غیبت روسیه مسیر قهرمانی را هموار کرد، اما شکست عنوانداران جهان توسط فرنگی کاران جوان ایرانی آنقدر ارزشمند بود که تمامی اهالی فن را به حضور موفق در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ امیدوار کرد، البته به شرط آنکه در باد این موفقیت نخوابیم و برنامه ریزی صحیح و لازم در این راه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.
در همین راستا حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران قهرمانی جام جهانی را به مردم عزیز ایران تقدیم کرد و گفت: این قهرمانی محصول کار تیمی بود، همه خوب کشتی گرفتند. ارزیابی فنی‌ام در دومین گام از برنامه‌مان، مثبت بود، جوانان شایسته ما شگفتی آفریدند.
وی خاطرنشان کرد: خیلی به این قهرمانی بسنده نمی‌کنیم. برنامه اصلی ما بازی‌های المپیک و مسابقات جهانی سال آینده است که امیدوارم این جوانان آذر ماه سال ۲۰۲۳ هم در جام‌جهانی تهران شایستگی‌شان را اثبات کنند. به سهم خودم از همه کسانی که در کسب این افتخار نقش داشتند به ویژه مربیان سازنده و فدراسیون کشتی که همه امکانات لازم را در اختیار ما قرار داد، تشکر می‌کنم.
رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی روز‌های ۱۴ و ۱۵ آبانماه در شهر باکو آذربایجان برگزار شد که تیم ملی کشورمان در دیدار‌های مقدماتی با نتایج ۶ بر ۴ و ۸ بر ۲ به ترتیب از سد ترکیه و قرقیزستان گذشت و در جدال فینال نیز با شکست ۵ بر ۵ آذربایجان عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
اعضای تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان ساعت ۵ صبح فردا (سه شنبه) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور باز می‌گردند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8277049/عملکرد-مطلوب-شاگردان-رنگرز-در-باکو-عنوانداران-جهان-حریف-جوانان-ایرانی-نشدند

دکمه بازگشت به بالا