اخبار فضای مجازی

فهرست بازیکنانی که جام جهانی را از دست دادند

فهرست بازیکنانی که جام جهانی را از دست دادند
چیز زیادی تا آغاز جام جهانی باقی نمانده و بازیکنان زیادی هستند که جام جهانی را از دست داده اند و برخی دیگر نیز وضعیت مبهمی برای حضور در این پیکار‌ها دارند. مجله سان لیست کاملی از بازیکنان مطرح غایب یا مشکوک به غیبت در این پیکار‌ها را منتشر کرده که مرور آن خالی از لطف نیست.
آرژانتین:
پائولو دیبالا، ستاره رم، ممکن است پس از مصدومیت عجیبی که در ماه اکتبر مقابل لچه متحمل شد، جام جهانی را از دست بدهد. مربی او ژوزه مورینیو اعتراف کرد: مصدومیت او خیلی بد به نظر می‌رسد. من می‌گویم بد است، اما صادقانه بگویم بعد از صحبت با پائولو…. فکر‌های خیلی بدی می‌کنم.
همه چیز برای آرژانتین از بد به بدتر تبدیل شده و اکنون در فاصله چند هفته تا شروع جام جهانی، لیونل مسی دچار مصدومیت آشیل شده و تردید‌هایی درباره او وجود دارد. با این حال، اخبار امیدوارکننده‌ای منتشر شده که او حتی ممکن است قبل از آغاز جام جهانی، برای پاریس به میدان برود. وضعیت آنخل دی ماریا و خواکین کوره‌آ نیز مبهم است.
بلژیک:
الکسیس سالماکرز این تورنمنت را از دست خواهد داد، زیرا ستاره آث میلان پس از مصدومیت شدید زانو تا پایان سال ۲۰۲۲ غایب خواهد بود. او بین ۶ تا ۸ هفته از میادین به دور است. وضعیت روملو لوکاکو نیز نامشخص است. او هفته آینده یک تست دیگر می‌دهد تا شرایط این بازیکن برای حضور در جام جهانی مورد ارزیابی قرار بگیرد.
 برزیل:
آرتور ملو، بازیکن قرضی لیورپول نیز با مصدومیت طولانی مدت عضلانی مواجه شد. او در همان ابتدای حضور در آنفیلد دچار آسیب دیدگی شد و جام جهانی را از دست داد.
 کرواسی:
مارسلو بروزوویچ با مصدومیت از ناحیه همسترینگ مواجه شده است، اما برخلاف تصور، او مشکلی برای همراهی کرواسی در جام جهانی ندارد.
دانمارک:
آندریاس کریستنسن پس از حضور در بارسلونا با مصدومیت روبرو شد و سه هفته از میادین به دور بود. او در دیدار برابر آلمریا جایگزین جرارد پیکه شد تا نشان دهد مشکلی برای حضور در جام جهانی ندارد.
انگلستان:
بن چیلول به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ در جریان پیروزی ۲-۱ چلسی مقابل دینامو زاگرب، رسما حضور در قطر را از دست داد. امیل اسمیت پس از جراحی در ناحیه کشاله ران برای این پیکار‌ها در دسترس نیست. با این حال، امروز پپ گواردیولا اعلام کرد کالوین فیلیپس مشکلی برای همراهی انگلیس در جام جهانی نخواهد داشت.
انتظار می‌رود ریس جیمز نیز این تورنمنت را از دست بدهد و چلسی مدافع خود را به مدت ۸ هفته در اختیار نخواهد داشت. با این حال، پس از اعزام به دبی برای بازپروری، این مدافع اعتراف کرده است که از رویای خود برای حضور در جام جهانی صرف نظر می‌کند.
انگلیس همچنین با بحران مصدومیت چند بازیکن دیگر نیز روبرو است. کایل واکر ممکن است جام جهانی را به دلیل آسیب دیدگی از دست بدهد، اما ساوت‌گیت همچنان امیدوار است که او به موقع بازگردد، حتی اگر بازی با ایران را از دست بدهد. این در حالی است که هم تیمی او یعنی جان استونز، به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ، در دیدار‌های منچسترسیتی غایب بوده است.
فرانسه:این خبر تایید شده است که پل پوگبا در قطر حضور نخواهد داشت. او از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شد و به جام جهانی نمی‌رسد. همچنین انگولو کانته، ستاره خط میانی چلسی، دیگر غایب خروس هاست. کانته به دلیل آسیب دیدگی همسترینگ تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
بوباکار کامارا پس از مصدومیت از ناحیه زانو در قطر نخواهد بود و انبوهی از تردید‌ها برای مدافع عنوان قهرمان وجود دارد.
لوکاس دیگن، لوکاس هرناندز و پرسنل کیمپمبه همگی تردید‌هایی درباره احتمال حضورشان در جام جهانی وجود دارد. رافائل واران ستاره منچستریونایتد جدیدترین بازیکن فرانسوی است که ممکن است جام جهانی را بعد از آسیب دیدگی مقابل چلسی از دست بدهد. او با چشمان گریان از زمین بازی خارج شد.
اما آخرین خبر این است که انتظار می‌رود واران حداقل تا آغاز جام جهانی از میادین به دور باشد و احتمال بهبودی او و بازگشت به فرانسه برای سفر به قطر وجود دارد. اریک تن هاخ سرمربی یونایتد این موضوع را تایید کرده است.
 آلمان:مارکو رویس پس از آسیب دیدگی مچ پا در یکی از دیدار‌های دورتموند، نزدیک بود که جام جهانی را از دست دهد. اما او روز گذشته برای دورتموند به میدان رفت و مشکلی برای همراهی آلمان ندارد. ضمن اینکه تیمو ورنر به دلیل آسیب دیدگی مچ پا، جام جهانی را از دست داد.
 ایران:
اللهیار صیادمنش برای بازگشت به مسابقات نیازمند زمان است و به جام جهانی نمی‌رسد. امید ایران به آمادگی سردار آزمون، مسی ایرانی، خواهد بود که چندی پیش از ناحیه ساق پا دچار مصدومیت شد، اما به نظر می‌رسد تا قبل از جام جهانی به میادین بازگردد.
ژاپن:ریو میایچی، وینگر سابق آرسنال به دلیل مصدومیت رباط صلیبی، جام جهانی را از دست داده است. ضمن اینکه یکی دیگر از توپچی‌ها یعنی تاکوما آسانو در کنار کو ایتاکورا، هر دو با مشکلات زانو مواجه شده اند و حضورشان در جام جهانی نامشخص است.
 هلند:
جینی واینالدوم، هافبک سابق لیورپول، جام جهانی را به دلیل شکستگی پا از دست خواهد داد. همچنین حضور ماتییس دی لیخت در قطر به دلیل مصدومیت از ناحیه کشاله ران، همچنان با شک و تردید همراه است.
پرتغال:
پرتغال ضربه سختی خورده است، زیرا دیوگو ژوتا آخرین غایب تایید شده این تیم در جام جهانی است. پدرو نتو و ریکاردو پریرا نیز به دلیل مصدومیت در دسترس نیستند. در مورد حضور نونو مندس و پپه در این مسابقات نیز تردید‌هایی وجود دارد.
سنگال:
شیر‌های ترانگا نیز ۲ غایب دارند. بونا سار به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو و کیتا بالده به دلیل نقض قوانین ضد دوپینگ، توانایی همراهی سنگال را ندارند.
کره جنوبی:
کره جنوبی امیدوار است که سون هیونگ مین بتواند به بهبودی کامل دست پیدا کند. پس از شکستگی دور چشم این بازیکن که تنها چند هفته قبل از آغاز مسابقات رخ داد، او مورد عمل جراحی قرار گرفت.
 اسپانیا:
تیم لوئیس انریکه ممکن است بدون دنی اولمو و میکل اویارزابال به قطر سفر کند. زیرا آن‌ها همچنان در مورد حضور در جام جهانی تردید دارند.
 ایالات متحده آمریکا:
مصدومیت آشیل مایلز رابینسون شک و تردید‌هایی را به وجود آورده است. لوکا دلا توره بازیکن سلتاویگو جام را از دست داد ضمن اینکه مت ترنر، وستون مک کنی و کامرون کارترویکرز نیز مصدوم هستند. سرجینیو دست نیز ۲ بازی آخر میلان برابر سالزبورگ و اسپتزیا را از دست داده است.
 اروگوئه:
رونالد آرائوخو یکی از جدیدترین بازیکنان بارسلونا است که به دلیل مصدومیت در دیدار برابر ایران آسیب دیده است و در ابتدا تصور می‌شد که مشکل کشاله ران، او را از حضور در جام جهانی محروم کرده است. با این حال، خورخه جووردانو، مدیر تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال اروگوئه، به روز رسانی مثبتی از وضعیت این بازیکن ارائه کرده و گفته است که آن‌ها انتظار دارند آرائوخو بتواند برای اروگوئه در جام جهانی به میدان برود.
 ولز:
گرت بیل از بند مصدومیت رهایی یافته و شب گذشته نیز برای لس آنجلس گلکسی گلزنی کرد. آرون رمزی تنها مصدوم این تیم است

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8276858/فهرست-بازیکنانی-که-جام-جهانی-را-از-دست-دادند

دکمه بازگشت به بالا