اخبار فضای مجازی

راهیابی ۲ نماینده ایران به نیمه‌نهایی

راهیابی ۲ نماینده ایران به نیمه‌نهایی
مسابقات قهرمانی بوکس آسیا ۲۰۲۲ با حضور ۳۲۰ (۲۱۱ مرد – ۱۰۹ زن) بوکسور از روز سه‌شنبه، ۱۰ آبان‌ماه در “امان” اردن آغاز و تا روز ۲۱ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.
امروز (دوشنبه، ۱۶ آبان‌ماه) در روز هفتم این رقابت‌ها و در مرحله یک‌چهارم، مسلم مقصودی در وزن ۷۱ کیلوگرم، شاهین موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم، میثم قشلاقی در وزن ۸۰ کیلوگرم، پوریا امیری در وزن ۸۶ کیلوگرم، طوفان شریفی در وزن ۹۲ کیلوگرم و ایمان رمضان‌پور در وزن ۹۲+ کیلوگرم به عنوان نمایندگان کشورمان به روی رینگ رفتند.
ایمان رمضان‌پور بوکسور وزن ۹۲+ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌چهارم نهایی با “نارندر” دارنده مدال طلا بازی‌های آسیای شرقی، برنز ارتش‌های جهان و نقره نوجوانان جهان از هند مبارزه و نتیجه را ۵ بر صفر واگذار کرد.
مسلم مقصودی بوکسور وزن ۷۱ کیلوگرم کشورمان نیز در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف “رستم‌بیک اولو نورالدین” دارنده طلا قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۱۹ از قرقیزستان رفت که نتیجه را واگذار کرد و در یک قدمی سکو، از کسب مدال بازماند.
میثم قشلاقی بوکسور وزن ۸۰ کیلوگرم دیگر نماینده کشورمان در مرحله یک‌چهارم و دومین دیدار برابر “حسین ایشایشیاشایش” از اردن دارنده سه مدال برنز آسیایی در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ نتیجه را واگذار کرد.
پوریا امیری بوکسور وزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان نیز در مرحله یک‌چهارم و دومین مبارزه برابر “عدلبیک اولو ارکین ” از قرقیزستان که دو مدال برنز آسیا ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ را در کارنامه دارد، در دیداری نزدیک نتیجه را ۳ بر ۲ واگذار کرد.
اما شاهین موسوی بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم کشورمان در دومین دیدار خود رو در روی “ساهدوف محمدمرات” از ترکمنستان قرار گرفت که با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید تا مدال برنز آسیا خود را قطعی کند.
همچنین طوفان شریفی بوکسور وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان در مرحله یک‌چهارم و اولین مبارزه با “پارنکو سرگی” از قرقیزستان مبارزه کرد که در راند دوم با تشخیص داوران برنده اعلام شد و مدال برنز خود را قطعی کرد. طوفان راند اول را با ۵ رای داوران به سود خود پایان داد و در راند دوم نیز حریف او ناک دان شد که در ادامه بنا به رای داوران و به منظور جلوگیری از آسیب نماینده قرقیزستان به برتری رسید.
ترکیب تیم ملی ایران در این مسابقات به شرح زیر است:
وزن ۵۱ کیلوگرم، مصطفی ریگیوزن ۵۴ کیلوگرم، مهدی خسرویوزن ۵۷ کیلوگرم، سجاد محمدپوروزن ۶۰ کیلوگرم، محمد کمالیوزن ۶۳.۵ کیلوگرم، اشکان رضاییوزن ۶۷ کیلوگرم، علی حبیبی‌نژادوزن ۷۱ کیلوگرم، مسلم مقصودیوزن ۷۵ کیلوگرم، شاهین موسویوزن ۸۰ کیلوگرم، میثم قشلاقیوزن ۸۶ کیلوگرم، پوریا امیریوزن ۹۲ کیلوگرم، طوفان شریفیوزن ۹۲+ کیلوگرم، ایمان رمضان‌پور
هدایت این نفرات برعهده علیرضا استکی به عنوان سرمربی و غلامرضا کریمی، همایون امیری، جاسم دلاوری، شهرام فاتح و دانیال تیماجی به عنوان مربی است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8277829/راهیابی-۲-نماینده-ایران-به-نیمه‌نهایی

دکمه بازگشت به بالا