اخبار اجتماعیاخبار ورزشی

سلطانی: طرح استعدادیابی بار مالی برای مدارس فوتبال پرسپولیس ندارد

سلطانی: طرح استعدادیابی بار مالی برای مدارس فوتبال پرسپولیس
ندارد
 بهروز سلطانی دروازه بان اسبق باشگاه پرسپولیس در گفت و گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان  درباره اینکه به عنوان بازرس مدارس فوتبال سرخپوشان انتخاب شده است، گفت: نه،  ما به عنوان بازرس انتخاب نشدیم. ما ۱۰ بازیکن سابق پرسپولیس به مدارس فوتبال سراسر کشور  می‌رویم و نخبه‌ها و استعداد‌ها را به تیم‌های  رده‌های پایه  معرفی می‌کنیم و اگر بازیکنی استثنا باشد برای تیم بزرگسال به باشگاه می‌گوییم تا از او تست بگیرند و از او استفاده کنند.
او ادامه داد: طبق برنامه قرار شده است که این هفته قراردادمان را امضا کنیم و به توافق هم رسیدیم. مبلغ قراردادمان از ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است.
شناسایی نخبه ها باعث تامین هزینه های باشگاه پرسپولیس می شود
سلطانی گفت:  افرادی که از پیشکسوتان پرسپولیس انتخاب شدند در پست خود نخبه هستند و  ما به شهر‌های مختلف می‌رویم و بازیکنانی که انتخاب می‌کنیم و باشگاه پرسپولیس برای آن‌ها خوابگاه در نظر می‌گیرد. آن‌ها از چند فیلتر عبور می‌کنند و فقط کافی است ۲ بازیکن نخبه به تیم امید پرسپولیس راه یابند در آن صورت میلیاردی درآمد کسب می‌کنیم و هزینه باشگاه تامین می‌شود. هدف باشگاه این است که ما  از باشگاه دیگر بازیکن نیاوریم. به هیچ وجه بار مالی برای مدارس فوتبال ندارد.
با طرح استعدادیابی نیازی به جذب بازیکن از سایر باشگاه ها نداریم 
دروازه بان اسبق پرسپولیس درباره اینکه هزینه‌های باشگاه پرسپولیس با این پروژه زیاد نمی‌شود، گفت: نه، فقط ۲ بازیکن نخبه و با استعداد به تیم جوانان و امید پرسپولیس معرفی شوند در مقابل هزینه‌های صورت گرفته چیز زیادی نمی‌شود. این طور نیست که من به شیراز بروم و در  هتل چند ستاره مستقر باشم و باید هزینه‌ها را رعایت کنیم. چرا ما باید از باشگاه‌های دیگر بازیکن بگیریم تمام مدارس باشگاه پرسپولیس در شهر‌های مختلف فعالیت می‌کنند و از آن‌ها بازیکن انتخاب می‌کنیم و دیگر احتیاجی نیست که از سایر باشگاه‌ها بگیریم و پول اضافی بدهیم. ما با طرف قرارداد می‌بندیم و هزینه‌های خوابگاه اش هم می‌دهیم.
بازیکنان مدارس فوتبال امیدوار هستند که در باشگاه پرسپولیس بازی کنند 
او ادامه داد: به نظرم این کار ایده آل و خوبی است. من فکر می‌کنم اگر همه باشگاه‌ها این کار را کنند دیگر احتیاجی ندارند تا از باشگاه‌های دیگر بازیکن بگیرند. باشگاه مدارس فوتبال  را زیر نظر دارد و برایشان مهم است و ارزش قائل هستند و بازیکنانی که در مدارس فوتبال هستند امیدوارند که باشگاه از آن‌ها استفاده می‌کند.
سلطانی گفت: در حدود۳۰ ،۴۰  مدارس فوتبال داریم و همه با اسم باشگاه پرسپولیس هستند. این برای مدارس فوتبال انگیزه می‌شود و بازیکنان خوب جذب می‌شوند و باشگاه آن‌ها را زیر نظر دارد. انگیزه خوبی است و اگر باشگاه‌ها این کار را انجام بدهند به نفعشان است. ایده بسیار عالی است که اگر به خوبی انجام شود برد با باشگاه پرسپولیس است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8278214/سلطانی-طرح-استعدادیابی-بار-مالی-برای-مدارس-فوتبال-پرسپولیس-ندارد

دکمه بازگشت به بالا