اخبار فضای مجازی

اهالی کشتی منتظر رای عادلانه برای آزادکار امید

اهالی کشتی منتظر رای عادلانه برای آزادکار امید
چندی پیش تیم کشتی آزاد کشورمان در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در اسپانیا با اختلافی ناچیز با تیم گرجستان به عنوان نایب قهرمانی رسید که دلیل اصلی از دست دادن جام قهرمانی به دلیل تخلفی عجیب و ابهام انگیز سجاد غلامی آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم بود به طوری که وی از از دور رقابت‌ها حذف (دیسکالیفه) شد، در حالی اگر غلامی می‌توانست در گروه بازنده‌ها به کارش ادامه دهد و به رده بندی می‌رسید ایران روی سکوی نخست جهان قرار می‌گرفت. پس از این اتفاق عجیب و بی سابقه فدراسیون کشتی وعده داد بدون تعارف و با جدیت به تمامی ابعاد آن ماجرا رسیدگی خواهد کرد.
بر همین اساس جلسه کمیته انضباطی فدراسیون کشتی سه شنبه هفته گذشته با حضور علیرضا دبیر و ابراهیم مهربان رئیس و دبیر فدراسیون کشتی و همچنین اعضای کمیته انضباطی و نمایندگان وزارت ورزش، محسن کاوه مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد، سجاد غلامی ملی پوش وزن ۸۶ کیلوگرم، امید قاسمی پزشکیار و هادی عباسی مطلق مسئول تدارکات تیم اعزامی برگزار شد، اما پس از این نشست، کمیته انضباطی رایی را صادر نکرد.
فاطمه زرین ماه رئیس کمیته انضباطی کشتی دلیل عدم صدور رأی و لزوم برگزاری نشست بعدی را هم مشاهده فیلم‌های اتفاقات رخ داده و دریافت مستندات و گزارشات مربوطه از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی، نماینده حراست وزارت ورزش و اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد.
اما نکته‌ای حائز اهمیت درخصوص ماجرای رخ داده در رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال این است که اهالی کشتی اعتقاد دارند این موضوع ابعاد مختلفی دارد و نباید فقط کشتی گیر را مقصر اصلی معرفی کرد.
با وجود تاکید علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به کمیته انضباطی مبنی بر اینکه تمامی جوانب ماجرا را بررسی کنند و پس از آن تصمیم گیری کنند تا حقی از کسی یا کسانی ضایع نشود این انتظار وجود دارد عادلانه‌ترین رای درباره این پرونده صادر شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8278789/اهالی-کشتی-منتظر-رای-عادلانه-برای-آزادکار-امید

دکمه بازگشت به بالا