اخبار فرهنگی هنری

پای ایران به نمایشگاه کتاب اندونزی باز شد

پای ایران به نمایشگاه کتاب اندونزی باز شد
چهل و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی با شعار «توانمند­سازی افراد خلاق با روش­های خلاقانه» به صورت فیزیکی و مجازی با حضور ۱۳۴ ناشر از کشورهای ایران، مالزی، چین، کره، تایلند، برونئی، آمریکا و … از امروز چهارشنبه (هجدهم آبان ماه ۱۴۰۱) کار خود را با برگزاری برنامه های تخصصی و آموزشی آغاز کرده و به مدت پنج روز تا بیست‌ودوم آبان ماه در مرکز نمایشگاهی جاکارتا ادامه دارد.
خانه کتاب و ادبیات ایران برای نخستین بار و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در غرفه­ای به مساحت ۱۸ مترمربع به عرضه و معرفی بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب‌ شاخص در حوزه های‌ کودک و نوجوان با رویکرد مفاهیم اخلاقی و قصص قرآن کریم،‌ اخلاق اسلامی، تقریب مذاهب، ادبیات کلاسیک و معاصر، ایرانشناسی و هنر می پردازد.
معرفی صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران، طرح حمایتی گرنت، جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معرفی آثار شاخص ادبی در حوزه های مختلف از جمله فعالیت‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب اندونزی است.
در چهل و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی، امکاناتی نظیر فروش کتاب، خرید و فروش حق نشر به صورت آنلاین و آفلاین (IRF)، برگزاری ۱۱۰ نشست‌ تخصصی و کارگاه‌ آموزشی، فعالیت­هایی در غالب پیش رویداد برای بازدید از دانشگاه­ها، مدارس و مراکز تجاری اندونزی، برگزاری مراسم اهدا جایزه «ایکاپی»، برنامه های­ «الهام گرفتن از متخصصان عرصه نشر» و­ «یافتن همکار تجاری» در نظر گرفته شده است.
جایزه­ «ایکاپی» به موثرترین فرد یا ناشری که بیشترین فعالیت را در عرصه سواد­آموزی، ترویج علم و چاپ کتاب داشته­ باشد، اهدا خواهد شد. همچنین مسئولان نمایشگاه در برنامه «یافتن همکار تجاری» مکانی را به مدت دو ساعت به صورت رایگان برای ملاقات و گفت و گو در خصوص معرفی و فروش آثار در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می­دهند.
گفتنی است، برای نخستین بار، سی­و­سومین دوره گردهمایی اتحادیه بین­المللی ناشران (IPA) از نوزدهم تا بیست یکم آبان ماه ۱۴۰۱ با نشست‌های تخصصی متعددی با حضور مدیران و اعضای این اتحادیه در این نمایشگاه برگزار می شود.
در پایان آیین افتتاحیه چهل و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی، عبدالحلیم اسکندر(وزیر توسعه روستایی و مناطق محروم اندونزی) و آریس هیلمن نوگراها(رئیس ایکاپی) از آثار عرضه شده در غرفه ایران بازدید کردند.
در آیین افتتاحیه چهل و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی عبدالحلیم اسکندر (وزیر توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اندونزی)، محمدرضا ابراهیمی (رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا)، رئیس انجمن ناشران اندونزی، رئیس اداره توسعه اطلاعات روستاها و توسعه مناطق محروم، رئیس کمیته برگزری نمایشگاه، بدور القاسمی، کارینه پانسا رئیس و معاون انجمن بین المللی ناشران مستقر در ژنو و.. حضور داشتند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8279363/پای-ایران-به-نمایشگاه-کتاب-اندونزی-باز-شد

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا