اخبار سیاسی

خدمات جدید وزارت خارجه به ایرانیان مقیم کانادا و آمریکا

خدمات جدید وزارت خارجه به ایرانیان مقیم کانادا و
آمریکا
رضا عامری روز چهارشنبه در این باره افزود: با توجه به مشکلاتی که ایرانیان مقیم کانادا برای دریافت خدمات کنسولی مورد نیاز خود خصوصا صدور گذرنامه و شناسنامه داشتند و غالبا به دلیل دوری راه و فقدان نمایندگی کشورمان در کانادا، هزینه‌های سنگینی را متحمل شده و دچار زحمت و مشقت می‌شدند، لذا سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوبا مجهز به امکانات لازم برای صدور گذرنامه و شناسنامه برای این هموطنان شد.
مدیر کل امور ایرانیان خارج از کشورِ وزارت امور خارجه با اشاره به وجود پرواز‌های متعدد میان شهر‌های مختلف آمریکا و کانادا با هاوانا و دیگر شهر‌های کوبا گفت: این پرواز‌ها دسترسی و امکان مناسبی را برای هموطنان ایرانی جهت سفر به کوبا و دریافت خدمات کنسولی از سفارت ایران در کوبا در سریعترین زمان ممکن فراهم می‌کند. بطور نمونه یکی از هموطنان ساکن کانادا صبح روز جمعه گذشته از تورنتو کانادا وارد هاوانا شده و در مراجعه به سفارت کشورمان، در همان روز پس از دریافت گذرنامه جدید خود و ثبت یک وکالتنامه، به کانادا مراجعت کرد.
عامری افزود: هموطنان ایرانی می‌توانند با مراجعه به سایت سفارت ایران در کوبا، راهنمایی و دیگر اطلاعات تفصیلی مورد نیاز خود را دریافت کنند.
وی خاطرنشان ساخت: درصورت موافقت دولت کانادا، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد سریعا دفتر نمایندگی کنسولی خود را در کانادا فعال کند تا هموطنان ایرانی مقیم آن کشور بتوانند بدون دغدغه و تحمل مشکلات سفر و هزینه‌های اضافه، خدمات مورد نیاز کنسولی خود را دریافت کنند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8279555/خدمات-جدید-وزارت-خارجه-به-ایرانیان-مقیم-کانادا-و-آمریکا

دکمه بازگشت به بالا