اخبار فضای مجازی

واکنش حمید یاری به برگزاری لیگ منطقه‌ای کشتی

واکنش حمید یاری به برگزاری لیگ منطقه‌ای کشتی
حمید یاری رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: ابتدا باید یک تشکر ویژه از تمامی هیئت‌های کشتی و تیم‌های حاضر در لیگ منطقه‌ای کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان انجام دهم که با مشارکت حداکثری خود پس از ۶ سال برگزار نشدن این رقابت ها، دوباره جان تازه‌ای به این لیگ دادند و در واقع آن را احیاء کردند.
رئیس سازمان لیگ گفت: این مسابقات با نام گرامیداشت شهید کشتی گیر بهنام محمدی راد برگزار شد.
وی در مورد میزان مشارکت تیم‌ها در این مسابقات گفت: این رقابت‌ها در ۸ منطقه (گروه) برگزار شد و ما مسابقات را بر اساس شرایط سنی سال ۲۰۲۳ اتحادیه جهانی برگزار کردیم تا یکسال از رده‌ی نونهالان نیز بتوانند در آن حضور یابند و این به تیم نوجوانان ما در سال آینده کمک بسیاری می‌کنند.
یاری در خصوص مسابقات کشتی فرنگی گفت: مسابقات کشتی فرنگی با مشارکت ۳۰ تیم و با انجام ۶۸ دیدار تیم به تیم و ۶۸۰ کشتی در مرحله مقدماتی، ۹ دیدار تیم به تیم و ۹۰ کشتی در مرحله نیمه نهایی و ۴ دیدار و ۴۰ کشتی در مرحله فینال برگزار شد و در مجموع ۸۱ دیدار تیم به تیم و ۸۱۰ کشتی برگزار شد که در پایان عنوان‌های اول تا سوم نیز به تیم‌های مازندران، خوزستان و آریاکام پرهام تهران رسید.
وی در مورد مسابقات کشتی آزاد گفت: این مسابقات با مشارکت ۲۹ تیم و با انجام ۷۴ دیدار تیم به تیم و ۷۴۰ کشتی در مرحله مقدماتی، ۱۲ دیدار تیم به تیم و ۱۲۰ کشتی در مرحله نیمه نهایی و ۴ دیدار تیم به تیم و ۴۰ کشتی در مرحله فینال برگزار شد و در مجموع ۹۰ دیدار و ۹۰۰ کشتی برگزار شد که در پایان تیم‌های شهید صدرزاده شهریار، شیرخدا آمل و هیئت کشتی بروجرد اول تا سوم شدند.
یاری در پایان خاطرنشان کرد: مسابقات لیگ منطقه‌ای از تیرماه سال جاری آغاز و آبان ماه نیز به پایان رسید و کشتی گیران آزاد و فرنگی کار نوجوان در حدود ۵ ماه با هم به رقابت پرداختند که این کار می‌تواند کمک بسیار زیادی به پیشرفت کشتی در سراسر کشور داشته باشد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8282061/واکنش-حمید-یاری-به-برگزاری-لیگ-منطقه‌ای-کشتی

دکمه بازگشت به بالا