اخبار اجتماعیاخبار ورزشی

نماد بازی‌های المپیک پاریس رونمایی شد

نماد بازی‌های المپیک پاریس رونمایی شد
کمیته برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس از عروسک این بازی‌ها امروز دوشنبه رونمایی کرد. این عروسک‌ها که شبیه به کلاه بوده نمادی از آزادی است؛ سرپوش‌هایی که قرن‌ها نماد آزادی برای فرانسوی‌ها بوده است.
معمولا کشور‌هایی که میزبانی المپیک را برعهده دارند از نماد‌هایی به شکل حیوان استفاده می‌کنند که سمبل آن کشور است. خروس نیز نماد فرانسه محسوب می‌شود، اما کمیته برگزاری بازی‌های پاریس تصمیم گرفت از این نماد استفاده نکند.
جولی ماتیخین مدیر برند پاریس ۲۰۲۴ در این باره گفت: آنچه ما به دنبال آن بوده‌ایم معناست. هر بار که پاریس ۲۰۲۴ در حال طراحی یا خلق چیزی است، معنا حرف اول را می‌زند. واقعیت این است زمانی حتی فکر می‌کردیم شاید بهتر است هیچ نمادی نداشته باشیم تا اینکه یک نماد بدون هدف یا معنای دقیق داشته باشیم.
وی افزود: از خود می‌پرسیدیم نمادی که می‌تواند واقعاً تجسم روح فرانسوی باشد چیست؟ در نهایت به این جواب رسیدیم که نه یک حیوان بلکه “معنا” مهم است. “کلاه فریجی” نمادی است که پاریس می‌تواند آن را با جهان به اشتراک بگذارد.
کلاه فریجی که گاهی اوقات به عنوان کلاه آزادی نیز شناخته می‌شود، یک سرپوش نرم و مخروطی شکل است که راس آن در بالا خم شده که نام خود را از یکی از پادشاهان دوران باستان گرفته است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8283376/نماد-بازی‌های-المپیک-پاریس-رونمایی-شد

دکمه بازگشت به بالا