اخبار بین المللی

قتل وحشیانه یک یمنی در پایتخت عربستان سعودی

قتل وحشیانه یک یمنی در پایتخت عربستان سعودی
به نقل از پایگاه اینترنتی «یمنی پرس»، سازمان «انسان» در بیانیه‌ای اعلام کرد گزارشی را از خانواده العلیی از استان المحویت یمن دریافت کرده است که تائید می‌کند علی عاطف العلیی فرزندشان به دست نیرو‌های امنیتی سعودی در ریاض به طرز وحشیانه‌ای به قتل رسیده است.
در این بیانیه آمده است جنایت قتل این تبعه یمنی پس از ربودن وی از نزدیک محل کارش و شکنجه با ضرب و جرح و در نهایت خفه کردن او صورت گرفته است.
العلیی در آخرین تماس در نهم سپتامبر و قبل از قطع شدن ارتباط، خانواده اش را در جریان تهدید شدن قرار داده است به طوری که جسد وی بعدا در اداره پلیس المنار در ریاض پیدا شد.
سازمان حقوق بشری و آزادی‌ها «انسان» تاکید کرد مقامات سعودی برخی از نزدیکان علی عاطف العلیی را تهدید به حبس کردند در صورتی که به مطالباتشان در خصوص کالبد شکافی جنایی یا دریافت گزارش امنیتی پیرامون این حادثه ادامه دهند.
در بیانیه سازمان «انسان» آمده است آنچه که بر سر این تبعه یمنی در ریاض آمده است جنایت فجیع و هولناکی است که رفتار وحشیانه رژیم سعودی را نشان می‌دهد رفتاری که نقض صریح همه قوانین است.
این سازمان حقوقی خواستار تحقیقات گسترده درباره جنایت سعودی در حق اتباع خارجی در عربستان، جلوگیری از این جنایات و مجازات عاملان آن بر اساس قوانین و منشور‌های بین المللی شده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8283448/قتل-وحشیانه-یک-یمنی-در-پایتخت-عربستان-سعودی

دکمه بازگشت به بالا