اخبار سیاسی

تلاش تیم ملی می‌تواند موجب تقویت همدلی ملی و ناکامی دشمنان شود

تلاش تیم ملی می‌تواند موجب تقویت همدلی ملی و ناکامی دشمنان
شود
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال برای حضور و افتخارآفرینی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ضمن قدردانی از تلاش‌های کادر فنی برای آماده‌سازی این تیم، گفت: انگیزه، غیرت و شجاعت مهم‌ترین شاخصه‌های ورزشکاران ایرانی در میادین مختلف ورزشی است که باید خدای متعال را بخاطر داشتن این نعمت بزرگ شاکر بود.
رئیس جمهور در ادامه خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال افزود: اکنون که خدای متعال به واسطه تلاش و همت شبانه‌روزی‌تان، نعمت و افتخار بزرگ پوشیدن لباس تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به شما هدیه کرده است، با تلاش مضاعف این نعمت بزرگ را در مسیر شاد کردن ملت ایران به‌کار بگیرید.
آیت‌الله رئیسی توکل به خدای متعال را رمز موفقیت و پیروزی در عرصه‌ها و میادین سخت عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی شما شاد کردن دل ملت ایران و دوستداران ایران اسلامی و نیز عزت و سربلندی این کشور را هدف خود قرار دهید، حتم بدانید خدای متعال هم عنایت و حمایت خود را از شما دریغ نخواهد کرد.
رئیس جمهور در ادامه با خاطرنشان کردن این نکته که برای برافراشته شدن پرچم پرافتخار این کشور و سربلند و سرافرازی نام ایران در دنیا خون صد‌ها هزار شهید بر زمین ریخته شده، تصریح کرد: این موضوع اهمیت صیانت از حرمت و قداست پرچم جمهوری اسلامی ایران را دو چندان کرده است.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه کسانی که نمی‌خواهند پیروزی و موفقیت جوانان ایرانی را ببینند به دنبال برهم زدن تمرکز شما هستند، گفت: در این زمینه به شدت مراقبت کنید. به هیچ وجه اجازه ندهید هیچ جریان یا مسأله‌ای تمرکز شما را برهم بریزد و همه عزم و همت‌تان را صرف افتخارآفرینی برای کشورتان کنید.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان و بدخواهان قصد دارند، پیروزی‌ها و موفقیت‌ها را به کام ملت ما تلخ کنند، افزود: تلاش تیم ملی در زمین مسابقه از جمله آوردگاه‌هایی است که می‌تواند موجب تقویت انسجام و همدلی بیشتر ملت بزرگ ایران و ناکام ماندن خواست دشمنان شود.
آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه حمایت و پشتیبانی دولت از تیم ملی فوتبال و همچنین همه ورزشکاران، قهرمانان و نام‌آوران ایران اسلامی، قطعی و حتمی است از اعضای حاضر خواست سلام گرمش را به سایر اعضا که در قطر به تیم ملی اضافه خواهند شد، برسانند.
در انتها رئیس جمهور با این دعا که ان‌شاءالله خدای متعال با اراده پولادین شما پیروزی‌ها و موفقیت‌های پی‌درپی را نصیب ملت ایران گرداند، تیم ملی را بدرقه کرد.
پیش از سخنان رئیس جمهور، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از روند صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی، برگزاری انتخابات در فدراسیون فوتبال، انتخاب کادر جدید تیم ملی و همچنین آماده‌سازی تیم ملی فوتبال برای شرکت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گزارشی ارائه کرد.
کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال نیز در سخنانی کوتاه با اشاره به شرایط متفاوت این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال و شرایط سخت و فشرده آماده‌سازی تیم ملی فوتبال، تصریح کرد: ایمان دارم که بازیکنان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران همه تلاش‌شان را برای موفقیت در این بازی‌ها انجام خواهند داد و حتماً در زمان بازگشت از این مسابقات همه به نتایج به دست آمده توسط این تیم افتخار خواهند کرد.
در این مراسم همچنین وحید امیری، علیرضا بیرانوند، رامین رضائیان و مرتضی پورعلی گنجی به نمایندگی از اعضای تیم ملی فوتبال به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.
همچنین محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نیز پیام نمایندگان مجلس را به بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان قرائت کرد.
در پایان این مراسم پیراهن شماره ۱۲ تیم ملی به‌عنوان یار دوازدهم تیم ملی به همراه کتاب جام جهانی فوتبال از سوی محمدمهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و مهدی محمدنبی نائب رئیس اول فدراسیون فوتبال به آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور اهداء شد.
بیشتر بخوانید:
دیدار اعضای تیم ملی فوتبال با رئیسی پیش از سفر به قطر
در این مراسم وحید امیری، علیرضا بیرانوند، رامین رضائیان و مرتضی پورعلی گنجی به نمایندگی از اعضای تیم ملی فوتبال به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.
رامین رضائیان هافبک تیم ملی فوتبال هم در این دیدار گفت: می‌خواستم این قول را به شما بدهم که چه بازیکنانی که اینجا هستند و چه بازیکنانی که در قطر قرار است به تیم ملی ملحق شوند، با جان و دل و کنار هم در زمین می‌جنگیم تا ذره‌ای، دل مردم را شاد کنیم.
وی افزود: از مردم می‌خواهیم که کنار ما باشند و برای ما دعا کنند تا ذره‌ای با تلاشمان دلشان را شاد کنیم.
مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع تیم ملی فوتبال هم با بیان اینکه راه و مسیر در جام‌جهانی دشوار است، افزود: به عنوان یک فوتبالیست، به عنوان یک بازیکن تیم ملی، تمام تلاش‌مان را با دل و جان می‌کنیم تا دل مردم عزیر کشورمان را شاد کنیم.
وحید امیری، هافبک تیم ملی فوتبال هم در این دیدار گفت: ما شاهد تلاش شبانه‌روزی کادر فنی، اعضای هیئت رئیسه و بازیکنان هستیم که تمام تلاش‌شان این است که در این تورنمنت بین‌المللی که بزرگترین رویداد فوتبال دنیا است، یک نتیجه آبرومند برای ایران کسب کنیم و پرچم کشورمان را در جایگاه بالاتری قرار بدهیم.
امیری در ادامه با اشاره به خواسته‌اش، خاطرنشان کرد: از شما می‌خواهیم حمایت مادی و معنوی‌تان را از تیم ملی دریغ نکنید، چون این جام جهانی چه از لحاظ جغرافیایی و هم شرایط گروهی که هستیم، یک دوره خاص است.
علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال دیگر ملی‌پوشی بود که در این دیدار برای دقایقی صحبت کرد و گفت: باید در این دوره جام‌جهانی تاریخ را بسازیم و از گروهمان صعود کنیم، از شما می‌خواهیم که همه جوره ما را حمایت کنید، تا جایی که توانسته‌ایم تلاش کرده‌ایم و زحمت کشیده‌ایم و شش روز تا مسابقات بیشتر نمانده است، تنها باید تمرکز کنیم و وقتی نیست که چیز تازه‌ای را یاد بگیریم، باید دست پر برگردیم و تاریخ را طوری بسازیم که این دوره جام‌جهانی برای مردم ما ماندگار شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8283425/تلاش-تیم-ملی-می‌تواند-موجب-تقویت-همدلی-ملی-و-ناکامی-دشمنان-شود

دکمه بازگشت به بالا