اخبار سیاسی

صنعت داروسازی از حساس‌ترین صنایع کشور است

صنعت داروسازی از حساس‌ترین صنایع کشور است
عبدالحسین روح‌الامینی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت پیرامون اجرای طرح دارویاری و علت کمبود دارو در بازار بیان کرد: به عنوان دانشجوی ۴۴ ساله حوزه داروسازی و معلمی که بیش از ۳۰ سال در این حوزه تدریس داشته است باید بگویم که صنعت داروسازی یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین صنایع کشور است که زنجیره‌ای از نهاد‌های مختلف باید در کنار هم قرار گیرد تا محصول نهایی به دست مردم برسد.
وی در ادامه اظهار کرد: بدون برنامه ریزی به هنگام و مدیریت به هنگام و دخالت موثر و پیش بینی شده نمی‌توان محصول را به دست مصرف کننده رساند. از سال گذشته در تمام سطوح در جلساتی که برگزار شد ما مطالب را به عالی‌ترین مقام‌ها منتقل کردیم. امروز صنعت داروسازی مظلوم واقع شده و باید از آن دفاع شود چرا که تیرماه امسال با ۱۰۰ امضاء به ریاست جمهوری هشدار دادند که اگر به این مطالب رسیدگی نشود دچار مشکل اساسی خواهیم شد. اما به این هشدار‌ها توجهی نشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علی‌رغم هشدار‌های داده شده، عدم مدیریت به هنگام درون و برون‌سازمانی منجر به وضعیت کنونی شده است. همه ما باید از مردم عذرخواهی کنیم که امروز حتی یک شربت ساده سرماخوردگی و آنتی هیستامین در دسترس نیست و مردم با مشکل مواجه هستند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8283748/صنعت-داروسازی-از-حساس‌ترین-صنایع-کشور-است

دکمه بازگشت به بالا