اخبار سیاسی

بزرگترین نمایشگاه تسلیحات با حضور هیات نظامی ایران در پاکستان ‎آغاز شد

بزرگترین نمایشگاه تسلیحات با حضور هیات نظامی ایران در
پاکستان ‎آغاز شد
بزرگترین نمایشگاه تسلیحات پاکستان پس از وقفه‌ای چهار ساله آغاز بکار کرد و قرار است تا روز جمعه آخرین دستاورد‌های حوزه دفاعی و جنگی پاکستان و کشور‌های مختلف به نمایش گذاشته شود.
شعار یازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات نظامی و صنایع دفاع پاکستان “سلاح برای صلح” است و برخی از کشور‌ها از جمله آمریکا، روسیه، چین، ترکیه، امارات در میان غرفه داران این رویداد نمایشگاهی هستند.
۲۸۵ نماینده از ۶۴ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در این رویداد بین المللی حضور دارند. ۳۲۳ غرفه دار خارجی و ۱۹۹ غرفه دار داخلی هستند.
مراسم افتتاحیه این نمایشگاه امروز با حضور «بلاول بوتو زرداری» وزیر امور خارجه پاکستان، «محمد اسرار ترین» وزیر صنایع دفاعی، «عارف ملک» رئیس سازمان تولید و صادرات صنایع دفاعی این کشور، مقامات بلندپایه نظامی و سیاسی پاکستان برگزار شد. هیات‌هایی از ۵۱ کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.
هیات ستاد کل نیرو‌های مسلح به ریاست امیر سرتیپ «ناصر مختارزاده» معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) ارتش جمهوری اسلامی ایران، «حسن نوریان» سرکنسول ایران در کراچی و همچنین سرهنگ «مصطفی قنبرپور» وابسته نظامی کشورمان در پاکستان به عنوان نمایندگان کشورمان در نمایشگاه ایده‌ها ۲۰۲۲ حضور دارند.
هیات نظامی کشورمان همچنین در کنفرانس بین المللی در حاشیه این نمایشگاه با عنوان هوش مصنوعی نیز شرکت می‌کند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8283815/بزرگترین-نمایشگاه-تسلیحات-با-حضور-هیات-نظامی-ایران-در-پاکستان-‎آغاز-شد

دکمه بازگشت به بالا