اخبار سیاسی

ابراز نارضایتی امیرعبداللهیان از برخی اظهارات غیر واقع بینانه در رسانه‌های جمهوری آذربایجان

ابراز نارضایتی امیرعبداللهیان از برخی اظهارات غیر واقع
بینانه در رسانه‌های جمهوری آذربایجان
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، اهم موضوعات روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
در این مکالمه تلفنی امیر عبداللهیان ضمن ابراز نارضایتی از برخی اظهارات غیر واقع بینانه مطرح شده در روز‌های اخیر، رعایت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشور‌ها و عدم دخالت در امور داخلی آن‌ها را یک اصل مهم و اساسی برشمرد.
وزیر امور خارجه مجاری رسمی و دیپلماتیک را بهترین مسیر برای رفع سوء تفاهمات و اختلاف نظر‌ها دانست و تاکید کرد: مطرح کردن این گونه موضوعات در رسانه‌ها نه تنها کمکی به حل مساله نمی‌کند بلکه زمینه را برای سو استفاده دشمنان فراهم می‌آورد.
در این گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه توسعه روابط با همسایگان از جمله جمهوری آذربایجان را اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر لزوم تقویت همه جانبه روابط میان دو کشور تاکید کرد.
امیرعبداللهیان از همتای آذری خود جهت مشارکت در نشست ابتکاری جمهوری اسلامی ایران موسوم به ۳+۳ در تهران به عنوان چارچوبی برای حل و فصل مسائل منطقه از طریق راهکار دیپلماسی دعوت به عمل آورد.
جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت و گوی تلفنی، با اشاره به دیدار اخیر رؤسای جمهور دو کشور در آستانه، گفتگو‌ها و تماس‌های میان مقامات تهران و باکو را مثبت ارزیابی کرد و بر آمادگی جمهوری آذربایجان جهت تقویت روابط و رفع سوءتفاهم‌ها تاکید کرد.
طرفین در این دیدار بر لزوم تداوم و تقویت ارتباط میان بخش‌ها و نهاد‌های مختلف دو کشور به منظور تقویت روابط دوستانه و رفع سوء تفاهمات احتمالی تاکید کردند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8284331/ابراز-نارضایتی-امیرعبداللهیان-از-برخی-اظهارات-غیر-واقع-بینانه-در-رسانه‌های-جمهوری-آذربایجان

دکمه بازگشت به بالا