اخبار سیاسی

ولایت فقیه نماد و تجسم عینی صراط مستقیم است

ولایت فقیه نماد و تجسم عینی صراط مستقیم است
امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه ۲۶ آبان) در اولین همایش ملی شناسایی و آینده‌پژوهی تهدیدات نوین نظامی که در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد، گفت: نیروی زمینی ارتش اولین نیرویی است که پیش‌قدم شده و همایش ملی شناسایی و آینده‌پژوهی تهدیدات نوین نظامی را به میزبانی دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار کرده است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با تأکید بر ضرورت جهاد تبیین، افزود: صراط مستقیم در هر عصر و زمانی باید نمود عینی و قابل تجسم داشته باشد که ما با نگاه چشم سر به آن شخصیتی که نماد صراط مستقیم است و با استفاده از سیره، منش، روش، کلام و هدایت او در گمراهی و ضلالت باقی نمانیم.
وی افزود: در زمان حیات رسول‌الله (ص) شخص ایشان نماد صراط مستقیم بودند و مردم همه چیز را از ایشان یاد گرفتند، هر فردی پشت سر رسول‌الله (ص) قرار گرفت، رستگار شد و هر فردی که تبعیت نکرد در ضلالت و جهل ماند. در زمان ائمه معصومین نیز نماد عینی صراط مستقیم آن بزرگواران بودند.
امیر حیدری تأکید کرد: امروز در غیاب رسول گرامی اسلام (ص) و ائمه معصومین، ولایت فقیه نماد و تجسم عینی صراط مستقیم است. امروز هر فردی که می‌خواهد رستگار شود و در جهل، گمراهی و ضلالت نماند، باید به صراط مستقیم خود یعنی ولایت فقیه نگاه کند تا راه را از چاه تشخیص دهد و گمراه نشود. انسان برای رستگار شدن باید در پرتوی نور ولایت فقیه حرکت کند تا گمراه نشود.
وی در بخش دیگری از سخنانش، بیان کرد: کشور ما موقعیت ژئوپلیتیکی بسیار خوبی دارد و اگر نظریه‌های ژئواستراتژیکی خوبی هم در کنار این ژئوپلتیک ایجاد شود آنگاه می‌توانیم در هندسه قدرت که رهبر انقلاب معرفی کردند، قدرت نام‌آوری شده و در تراز قدرت‌های جهانی قرار بگیریم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه دوران قدرت‌های جهان تا امروز سه دوره نظم جهانی را تجربه کرده است که اکنون در دوران سوم نظم جهانی یا قدرت جهانی هستیم و این دوره یک فرصت برای ما است، تأکید کرد: دوره اول از زمان صدور بیانیه وین تا پایان جنگ جهانی دوم و دوره دوم از پایان جنگ جهانی دوم به مدت ۴۴ سال در دوران جنگ سرد را شامل می‌شود که در آن هرکدام از دو ابرقدرت شرق و غرب بخشی از جهان را برای خود تقسیم کردند.
وی افزود: دوره سوم همین دوره‌ای است که هم‌اکنون در آن قرار داریم که رهبر معظم انقلاب بر مهندسی و هندسه قدرت در این دوره بسیار تأکید دارند، در این دوره بلوک شرق و غرب به معنایی که در ذهن ما بود دچار از هم‌گسیختگی شده است. آمریکایی‌ها نظم نوین جهانی را پیگیری می‌کنند و در واقع امروز افول نظم نوین جهانی و کدخدا بودن آمریکا را شاهد هستیم که رهبر انقلاب از آن با عنوان یک دوران گذار و عبور از پیچ تاریخی یاد می‌کنند که باید در هندسه قدرت جهانی صاحب یک جایگاه خوب باشیم.
امیر حیدری گفت: ما امروز مسیر را خوب شناختیم. رهبر انقلاب راه را به خوبی شناخته و به خوبی آن را تبیین کردند. معظم‌له با توجه به دقت نظر و آینده‌پژوهی از سال‌های قبل مطالبی را درباره هندسه قدرت بیان فرمودند. ایشان همچنین درباره فرهنگ نیز گفتند که مراقب باشید تا در عرصه فرهنگ دچار شبیخون فرهنگی نشویم.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سال ۱۴۰۰ موضوع جهاد تبیین را مطرح و به صراحت بیان کردند که امروز جهاد تبیین دوای درد جامعه است. جهاد تبیین یعنی هر فردی به فراخور وسع، دانش و معلومات خود بتواند دستاورد‌ها و ارزش‌های نظام اسلامی را تبیین کند. جهاد تبیین یعنی اینکه باید زبان گویای نظام اسلامی باشیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با تشریح چرایی اعلام هشدار رهبر انقلاب نسبت به جنگ شناختی دشمنان تصریح کرد: رهبرمعظم انقلاب چنین روزی که جنگ شناختی رخ بدهد را پیش‌بینی می‌کردند. جنگ شناختی در تعریف ساده یعنی دشمن ذهن انسان‌ها را یک میدان مانور تقریبا قابل تصرف تعریف کرده است.
وی ادامه داد: جنگ شناختی به باور‌ها و اعتقادات جامعه هدف معطوف است یعنی می‌خواهد آنچه ما تا امروز نسبت به آن شناخت پیدا کرده‌ایم را هدف قرار دهد.
امیر حیدری با بیان اینکه دشمن از ایجاد جنگ شناختی دو هدف را دنبال می‌کند، تأکید کرد: نخست؛ ما را در محاسبات خود دچار اشتباه کند و احساس کنیم که مسیر و محاسبات ما اشتباه بوده است، دوم؛ اعتقادزدایی و باورزدایی از جامعه ما.
وی با بیان اینکه دشمن درصدد است تا باور‌های مردم ما را هدف قرار دهد، بیان کرد: ابزار دشمن شبکه‌های اجتماعی است و این ابزار را در خدمت اهداف خود در اختیار گرفته است، چرا که دشمن معتقد است می‌توان برای رسیدن به هدف از هر وسیله‌ای استفاده کرد؛ امروز جنگ شناختی که روی ذهن افراد برای باورزدایی و اعتقادزدایی آن‌ها برنامه‌ریزی شده در جامعه ما عمل می‌شود.
امیر حیدری ضمن اشاره به دوران دفاع مقدس و پیروزی‌های آن دوران تأکید کرد: دشمن در دوران دفاع مقدس ابتدا خرمشهر و برخی شهر‌های ما را گرفت و برنامه‌ریزی کرده بود تا جا‌های دیگر را هم تصرف کند، اما خودمان را پیدا کردیم و با انجام عملیات ثامن‌الائمه حصر آبادان را شکستیم.
وی ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند که خرمشهر‌ها در پیش است، امروز یکی از خرمشهرها، باور‌های ما است که در جنگ شناختی مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است، باید اول از خودمان و خانواده خود آغاز کنیم و به خودمان بیاییم و خرمشهر از دست رفته را دوباره فتح کنیم، البته که می‌توانیم این کار را انجام دهیم. بایستی به صورت عالمانه راه برخورد با این موضوع را همانطور که جامعه می‌پذیرد تبیین کنیم تا موفق شویم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: امروز اتاق‌های فکر جنگ شناختی دشمن که با پشتیبانی عربستان سعودی و کشور‌های دیگر در قالب رسانه‌های دیداری و شنیداری راه‌اندازی شده‌اند، فرماندهی جنگ شناختی را بر عهده گرفته‌اند، این رسانه‌ها دروغ‌های خود را آن‌قدر تکرار می‌کنند تا مردم باور کنند چرا که دروغ هرچه بزرگتر باشد باور کردن آن آسان‌تر است. باید گفت این کار هم در واقع یکی از ترفند‌های جنگ شناختی است.
وی افزود: باید مراقب باشیم که اگر می‌خواهیم در جنگ شناختی همچون جنگ تحمیلی موفق باشیم، باید به شاخص، صراط مستقیم و رهبر انقلاب به عنوان ولایت امر خود نگاه و از منویات ایشان به طور کامل و دقیق پیروی کنیم، چرا که اگر از آنچه فرمودند اطاعت محض کنیم و مطیع محض باشیم، می‌توانیم به زودی بر این جریان هم غلبه کنیم.
امیر حیدری در پایان سخنانش ضمن تشریح طرح‌های «لبیک» در نیروی زمینی ارتش، از تحول ایجاد شده در نزاجا خبر داد و شاخصه‌های این تحول را تبیین کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8285823/ولایت-فقیه-نماد-و-تجسم-عینی-صراط-مستقیم-است

دکمه بازگشت به بالا