اخبار سیاسی

برای اولین بار بالگرد‌های هجومی دریایی را در اختیار خواهیم گرفت

برای اولین بار بالگرد‌های هجومی دریایی را در اختیار خواهیم
گرفت
امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه ورود به بزرگداشت سالگرد خود هفتم آذرماه یک روز بسیار غرورآفرین برای مردم عزیزمان که لازم است از همین جا به روح پرفتوح شهدای عزیزمان در همه عرصه‌ها درود بفرستیم به ویژه شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای نیروی دریایی ارتش که بدن‌های مطهر آن‌ها در دریا‌ها به مردم عزیزمان هدیه شده و خون آن‌ها در دریا‌ها جاری است.
وی افزود: ما امروز به عنوان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران آنچه در دوران هشت سال دفاع مقدس آموخته بودیم در دوران سازندگی به اطلاع تجهیزاتی خودمان پرداختیم و تجهیزات خودمان را به روز کردیم و امروز در دوران سازندگی گام برمی‌داریم و در همه حوزه‌ها حرف‌های جدیدی را در منطقه به ویژه حوزه بین‌المللی داریم.
امیر ایرانی با اشاره به توان این نیرو در حوزه‌های مختلف تاکید کرد: امروز با توجه به توان علمی و صنعتی خود در حوزه ساخت انواع شناور‌ها و تجهیزات پروازی و انواع تسلیحات راهبردی حرف داریم و توان خودمان را در دریا به نمایش گذاشتیم و در طول این دوره موفق هستیم شاهراه اقتصادی کشور‌ها را با افتخار در امنیت کامل قرار بدهیم و کشتیرانی ما شامل شناور‌های غیرنظامی نفت کشت و شناور‌های صیادی ما با امنیت تردد کنند.
فرمانده نیروی دریایی افزود:ارتش امروز تمام شناور‌های جمهوری اسلامی ایران در تمام دنیا تحت اسکورت قرار می‌گیرند و ناوگروه‌های رزمی ما در همه پهنه‌های دریا‌ها فعالیت دارند. امروز ما سه فرماندهی اقیانوسی شامل فرمانده اقیانوسی هند، فرماندهی اقیانوس اطلس و فرماندهی اقیانوسی آرام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال انجام وظیفه هستیم و ناوگروه‌های رزمی ما برای امنیت کشتیرانی و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال اجرای ماموریت را در حال انجام هستند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حوزه افزایش توان رزمی و آمادگی رزمی به عنوان اولین صندوق کار که مهم‌ترین فرمان فرمانده معظم کل قوا بین نیرو‌های مسلح است در حوزه دریا در همه حوزه‌های زیر سطح، سطح و هوا در بخش کشف و شناسایی، درگیری و انهدام دشمن به لطف خدا با توان دانشمندان جوان خود و شرکت‌های دانش‌بنیان و عزیزان نخبه خود شاهد پیشرفت‌های بسیار خوبی بودیم که به زودی الحاق این حوزه‌ها را به بدنه عملیاتی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر راهبردی جاسک در منطقه دوم دریایی ولایت شاهد خواهیم بود.
امیر ایرانی با اشاره به جدیدترین دستاورد‌های نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: برای اولین بار بالگرد‌های هجومی دریایی را در اختیار خواهیم گرفت که در عملیات‌های دریایی به ویژه اسکورت شناور‌ها کمک شایانی خواهد داشت. در حوزه پهپادی پهپاد‌های به‌روز با برد بیش از ۲ هزار کیلومتر را به نیروی دریایی ارتش الحاق خواهیم کرد و این به این مفهوم است که نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در هر نقطه‌ای از جهان که قرار دارد حداقل شعاع بیش از ۲۰۰۰ کیلومتری خود را تحت پوشش دارد و در حوزه سامانه‌های موشکی شاهد دیپلماسی قوی دریایی خواهیم بود.
امیر ایرانی با اشاره به رزمایش‌های پیش روی این نیرو، گفت: در روز‌های آتی رزمایش مرکب در دریای عمان و اقیانوس هند برگزار خواهد شد.
وی درباره مأموریت ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی، گفت: ناوگروه ما برای تأمین امنیت کشتیرانی در تنگه مالاگا مأموریت دارد. ما اکنون در اقیانوس آرام حضور داشته و آمادگی حضور در همه اقیانوس‌ها را داریم.
امیر ایرانی در واکنش به اعلام آمریکا در استفاده از تعداد زیادی شناور‌های بدون سرنشین در دریاها، اظهار کرد: این شناور‌های بدون سرنشین ایمنی دریانوردی را به خطر انداخته اند و ما پیش از این، شناور‌ها را جمع کردیم و، چون آمریکا تضمین داد که این شناور‌ها را جمع کند، آن‌ها را بازگرداندیم، ولی اگر دوباره این اتفاق بیفتد، باز هم آن را جمع می‌کنیم، چون این شناور‌ها امنیت دریانوردی را به خطر می‌اندازند و خطری برای کشتی‌های تجاری و نفت کش هستند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دشمن سعی داشت منطقه شمال اقیانوس هند و کانال سوئز را امنیتی کند و مرکز امنیتی منطقه در چابهار برای تأمین امنیت دریایی ایجاد شد تا کشور‌های عضو آیونز و سایر کشور‌ها که مایل باشند، برای تأمین امنیت منطقه حضور داشته باشند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8289312/برای-اولین-بار-بالگرد‌های-هجومی-دریایی-را-در-اختیار-خواهیم-گرفت

دکمه بازگشت به بالا