اخبار سیاسی

اقتصاد دریامحور از مزیت‌های کشور است

اقتصاد دریامحور از مزیت‌های کشور است
محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در جلسه بعد از ظهر دوشنبه با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان خوزستان، این استان را استانی پراهمیت و با کارکرد ملی توصیف کرد و گفت: استان خوزستان با وجود ظرفیت‌های متعدد و گسترده در بخش‌های مختلف نباید از مشکلاتی نظیر بیکاری و فقر رنج ببرد.
معاون اول رئیس جمهور در دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریانات اخیر کشور و تلاش گسترده دشمنان برای ضربه زدن به ایران گفت: حمایت‌های غرب از اتفاقات اخیر در کشور در طول تاریخ بی‌سابقه است.
مخبر اقتصاد دریامحور را از مزیت‌های کشور برشمرد و بیان کرد: ایران از ۲۷۰۰ کیلومتر ساحل برخوردار است و ۴۰۰ کیلومتر به اقیانوس دسترسی دارد که با اتکا به این ظرفیت‌ها می‌توان در کشور تحول ایجاد کرد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال برای این استان ضرورت جدی دارد، افزود: برنامه دولت برای ایجاد شهر‌های پتروشیمیایی و شهر‌های مولد کشاورزی می‌تواند ظرفیت‌های اشتغالزایی را در این استان افزایش دهد.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مسائل و مشکلات اصلی استان خوزستان بر کسی پوشیده نیست، از نمایندگان استان خواست چند پیشنهاد کلیدی و راهگشا را برای ایجاد تحول جدی در استان خوزستان طراحی کنند تا این پیشنهادات در دستورکار دولت قرار گیرد.
وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه از استان خوزستان به عنوان محور امنیت غذایی ایران یاد کرد و از برنامه این وزارتخانه برای پیگیری و حل مشکلات کشاورزان در کشور خبر داد.
در این جلسه که معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی به طرح نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص چالش‌های اصلی استان درخصوص آلودگی و مشکلات زیست محیطی، خشکسالی و تنش آبی، حاشیه نشینی، بیکاری، زیرساخت‌های آب و فاضلاب، کشاورزی، مناطق آزاد و شرکت‌های نفتی پرداختند و پیشنهاداتی را برای رفع چالش‌ها و توسعه استان ارائه کردند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8294615/اقتصاد-دریامحور-از-مزیت‌های-کشور-است

دکمه بازگشت به بالا