اخبار فضای مجازی

دیدار ایران و آمریکا نبرد حق و باطل است

دیدار ایران و آمریکا نبرد حق و باطل است
احمد عبدالساده تحلیلگر عراقی در آستانه بازی حساس و سرنوشت ساز ایران و آمریکا از آن به مثابه نبرد حق و باطل نام برد.وی با انتشار توییتی نوشت: بازی ایران و آمریکا فقط یک مسابقه نیست، بلکه نبردی است بین محور عزت و حق که ایران آن رهبری می‌کند و محور شر و باطل که آمریکا رهبری می‌کند، چرا که این میدان امتداد جبهه‌های نبرد علیه صهیونیست ها، تکفیری ها و آل سعود که مورد حمایت آمریکا هستند خواهد بود و پیروزی ایران سرآمد همه پیروزی های نیروهای مقاومت خواهد بود.
این در حالی است که پیش از این، الینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق با اشاره به دیدار حساس امشب بین تیم‌های فوتبال جمهوری اسلامی ایران و آمریکا، از فوتبال به عنوان ورزشی برای اتحاد انسان‌ها یاد کرده بود.
رومانوفسکی در توییتر نوشت: امشب یک بازی بزرگ در جام جهانی برگزار می‌شود: آمریکا-ایران. گرچه من تیم ملی آمریکا را تشویق خواهم کرد اما هر کدام از دو تیم برای مردم و رویاهای خود بازی خواهد کرد. امشب شاهد سبقت گرفتن ورزش از سیاست و اتحاد مردم با محوریت موضوعی مثبت هستیم و آن هم این است: عشق به این ورزش زیبا.

پیام توییتری سفیر آمریکا در حالی منتشر شده که آمریکایی‌های طی چند روز گذشته در اقداماتی تحریک‌آمیز سعی کرده‌اند تا جو روانی تیم جمهوری اسلامی ایران و تمرکز شاگردان کارلوس کی‌روش را برهم بزنند.
از جمله این اقدامات خصمانه می‌توان به انتشار تصویر پرچم ایران بدون نام «الله» در حساب کاربری رسمی تیم ملی مردان آمریکا اشاره کرد که پس از واکنش تهران بلافاصله با عقب‌نشینی واشنگتن مواجه و تصویر پرچم اصلاح شد.
تیم‌ فوتبال جمهوری اسلامی ایران امشب در آخرین و حساس‌ترین دیدار مرحله گروهی خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به مصاف آمریکا می‌رود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8295613/دیدار-ایران-و-آمریکا-نبرد-حق-و-باطل-است

دکمه بازگشت به بالا