اخبار ورزشی

اراضی ساخت بیش از دو و نیم میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی تامین شد

اراضی ساخت بیش از دو و نیم میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی
تامین شد
 آقای شهریار افندی‌زاده گفت: نهضت ملی مسکن و نهضت ملی حمل و نقل دو وظیفه خطیری است که برعهده وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم نهاده شده است که هرکدام در جای خود دارای اهمیت است و همگی این مسئولیت‌ها در وزارتخانه دنبال می‌شود. رهبر انقلاب بر داشتن تفکر بسیجی تاکید کردند و از بعد خدمتگزاری در وزارت راه و شهرسازی بهبود در کیفیت ارایه خدمات در حوزه های حمل و نقل و مسکن و شهرسازی مورد تاکید است.
او گفت:  تمامی افراد جامعه با خدمات وزارت راه و شهرسازی در دو حوزه مسکن و شهرسازی و حمل ونقل ارتباط دارند ان نشان دهنده اهمیت این حوزه در ارائه خدمات است.
ایجاد زیرساخت، تجهیز و ایمنی راه‌ها با ۷ میلیون سفر در ایام اربعین
 با یادآوری سیاستگذاری‌های بخش حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در مراسم اربعین و ویژگی بسیجی در حوزه مسئولیتی این وزارتخانه، گفت: در ایام اربعین در مجموع ۷ میلیون سفر که شامل بیش از ۳ و نیم میلیون سفر رفت و ۳ و نیم میلیون سفر برگشت بود در مدت چهار هفته انجام شد. شاهد بودیم که مجموعه وزارت راه و شهرسازی ماه ها قبل نسبت به ایجاد زیرساخت ها، تجهیز راه‌ها، ایمن سازی راه‌ها، تجهیز پایانه ها کار کردند. امسال در مراسم اربعین در بخش هوایی با توجه به مشکلات موجود عدد ۱۰۰ هزار سفر ثبت شد. در حمل و نقل جاده‌ای عمومی نیز حدود ۸۰۰ هزار سفر رفت و ۸۰۰ هزار سفر برگشت رقم خورد.در سفرهای نوروزی نیز در جاده ها و در سامانه های مختلف وزارت راه و شهرسازی به ویژه در حمل و نقل مسافری موفق عمل کرده است.
او گفت: در سال ۱۴۰۰ دو برابر سال ۱۳۹۹ ترانزیت کالا در کشور اتفاق افتاد که برای کشور بسیار حائز اهمیت است و ایران را به عنوان کشوری مهم امنیت و ایمنی دارد و سایر کشورها به آن وابسته هستند به کشورهای همسایه و سایر کشورها معرفی می‌کند.
نقش حمل و نقل در تامین کالاهای اساسی انکارناپذیر است
به گفته او، بخش حمل و نقل کشور در تامین کالاهای اساسی و پالایش و پیگیری تامین کالاهای اساسی تلاش فراوانی انجام داده و می‌دهد.دولت وظیفه خطیری را برعهده مجموعه وزارت راه و شهرسازی نهاده است و نگاه ما باید نگاه خدمت باشد و هرکسی در تخصص خود این کار را انجام بدهد.در موضوع نهضت ملی مسکن دولت وظیفه سیاستگذاری و برنامه ریزی برای اجرا و احداث ۴ میلیون واحد مسکونی ارزان برای اقشار متوسط و کم درآمد را برعهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته است.
سرپرست وزارت راه و شهرسازی احداث مسکن را نیازمند زیرساخت‌هایی عنوان کرد که بخشی از آنها شامل تهیه زمین ، چگونگی ساخت، تامین و پرداخت تسهیلات و نظارت بر اجرای مناسب از طراحی تا اجرا است.
اراضی بیش از دو و نیم میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی تامین شد
او گفت: در ظرف یک سال و نیم اراضی بیش از دو و نیم میلیون واحد مسکونی توسط وزارت راه و شهرسازی برای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است. تمامی این اراضی با بررسی های مختلف از نظر عارضه‌های منابع طبیعی و شهرسازی و تامین زیرساخت‌ها در شورای عالی شهرسای و معماری و نشست های تخصصی وزارتخانه ابلاغ شده است. هم اکنون وزارتخانه و ادارات کل راه و شهرسازی تمامی استان ها در خصوص اجرای نهضت ملی مسکن بسیج شده اند. با قدردانی از تلاش های کوشش های بسیجیان و فعالیت بسیجی وارد کارکنان این وزارتخانه ادامه داد: اگر نگاه ما نگاه خدمتگزاری باشد می‌توانیم موفق عمل کنیم. نگاه ما در وزاتخانه‌ها تلاش و کوشش و توسعه و ترویج آن است. ما باید الگو و فعال باشیم تا بتوانیم تاثیرگذار و اثربخش عمل کنیم.
 
 

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8295563/اراضی-ساخت-بیش-از-دو-و-نیم-میلیون-واحد-مسکونی-طرح-نهضت-ملی-تامین-شد

دکمه بازگشت به بالا