اخبار سیاسی

لایحه جامع انتخابات برای تایید نهایی به دولت ارسال شد

لایحه جامع انتخابات برای تایید نهایی به دولت ارسال
شد
محسن اسلامی روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه سالن شهید سلیمانی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در نشست امروز شرایط و امکانات فنی و زیرساختی استان خراسان شمالی مورد بررسی قرار گرفت؛ گفت: با توجه به بازه زمانی باقی مانده به برگزاری انتخابات، ضرورت دارد به صورت جدی تقویت امکانات زیرساختی و پشتیبانی استان‌های کشور پیگیری شود.
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور افزود: در این نشست‌ها از نزدیک مطالبات، خواسته‌ها و نیاز‌های فنی و نیروی انسانی استان در امر برگزاری انتخابات بررسی می‌شود.
اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون نشست‌های تقویت برگزاری انتخابات ۱۲ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، همدان، قم، خراسان رضوی و خراسان جنوبی تشکیل شده است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مقوله اهمیت انتخابات در منظومه فکری و گفتمانی نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: انتخابات بستری مطمئن برای تحقق مردم سالاری دینی است و وظیفه همه ما به عنوان مجریان این امر خطیر، فراهم سازی هر چه قوی‌تر و با شکوه‌تر انتخابات و حضور آحاد جامعه در آن است.
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور افزود: برنامه‌ریزی وزارت کشور در موضوع انتخابات، ارتقای مشارکت مردم است و در این خصوص باید از همه ظرفیت‌ها برای تحقق این امر مهم بهره گیریم.
اسلامی با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته در مجموعه وزارت کشور برای برگزای انتخاباتی سالم، منظم و قانونمدار در کشور، گفت: لایحه جامع انتخابات با امضای مقام عالی وزارت تقدیم معاون اول ریاست جمهوری شده است و انتظار می‌رود با تایید نهایی این لایحه در هیات دولت و مجلس شورای اسلامی بتوانیم برنامه ریزی‌های لازم را برای برگزاری انتخابات صورت دهیم.
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: ملاک اصلی در تدوین این لایحه، اعمال ۱۸ بند سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوب شده است.
آیین افتتاحیه سالن شهید سلیمانی ستاد انتخابات کشور روز چهارشنبه با حضور محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی و محسن اسلامی مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور و مدیران ارشد انتخابات استان خراسان شمالی برگزار شد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8296543/لایحه-جامع-انتخابات-برای-تایید-نهایی-به-دولت-ارسال-شد

دکمه بازگشت به بالا