اخبار ورزشی

مشکلی در واردات جو و ذرت نداریم

مشکلی در واردات جو و ذرت نداریم
آقای علی اسداله زاده گفت: حذف قیمت های دستوری نهاده های دامی به سبب افزایش قیمت نهاده در نرخ تمام شده مرغ و تخم مرغ  اثر می گذارد.
به گفته او، با توجه به عرضه مرغ کمتر از نرخ مصوب و زیان مرغداران، حذف قیمت های دستوری و نبود کشش بازار می‌تواند بر ضرر و زیان تولیدکننده دامن بزند.
اسداله زاده تعدد واردکنندگان را از مزیت های قیمت دستوری نهاده دامی اعلام کرد و گفت: با اعمال قیمت های دستوری واردکنندگان خرد هم می توانند اقدام به واردات کنند، اما حذف قیمت گذاری دستوری موجب شده تا واردکنندگان خرد از گردونه خارج شوند.
این مقام مسئول با بیان اینکه مشکلی در واردات جو و ذرت نداریم،گفت: در شرایط کنونی عمده مشکل تولیدکنندگان تامین کنجاله سویاست چراکه عمده واردات بصورت دانه است، درحالیکه کارخانه ها کشش ندارند.
عضو هیئت مدیره انجمن تخصصی توزیع کنندگان نهاده دامی ادامه داد: با توحه به کاهش واردات کنجاله سویا، توزیع این نهاده ۴۰ تا ۵۰ روز طول می کشد تا بدست مرغدار برسد. براین اساس تولیدکننده ناچار به هزینه برای خرید نهاده از سامانه بازارگاه و بازار آزاد است.
او قیمت کنونی هر کیلو ذرت در سامانه بازارگاه را ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان،جو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون نرخ ذرت و جو با بازار آزاد تفاوتی ندارد و تنها کنجاله سویا در بازار آزاد بالای ۱۸ هزار تومان عرضه می شود.
اسداله زاده گفت: در شرایط کنونی مشکلی از نظر تامین غلات ذرت و جو نداریم و انتظار می رود تمهیداتی برای کنجاله سویا اتخاذ شود تا مرغداران در تامین‌ مشکلی نداشته باشند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8298332/مشکلی-در-واردات-جو-و-ذرت-نداریم

دکمه بازگشت به بالا