اخبار سیاسی

ایران زیر فشار و تهدید حاضر به مذاکره نیست

ایران زیر فشار و تهدید حاضر به مذاکره نیست
نشست خبری ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه با حضور اصحاب رسانه در محل این وزارت خانه برگزار شد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد مواضع متفاوت آمریکایی‌ها در قبال ایران گفت: آمریکا باید مسئول رفتار‌های خود باشد، مقامات آمریکایی می دانند که ایران  زیر فشار و با تهدید حاضر به مذاکره نیست و امتیاز نخواهد داد. مذاکره منطق خود را دارد. ایران متعهد به برجام بود و به تعهدات خود عمل کرد ، اما امریکا برجام را نقص کرد.
سخنگوی وزارت امورخارجه افزود: ایران همچنان به روند مذاکره پایبند است و به دنباله به سرانجام رساندن برجام است. برجام نیاز جمهوری اسلامی نیست، نیاز غرب و نیاز اروپا و آمریکا به توافق برجام کمتر از نیاز ایران نیست. طرف‌ها میتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن مذاکرات را جمع‌بندی کرده و به توافق برسند، اما توصیه ما مشخصاً به شرکای اروپایی برجام این است که خودشان را تسلیم آمریکا و تسلیم شرایط تحمیلی آن‌ها نکنند و ضرر‌ها و زیان‌های آن را متوجه خود نکنند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد موضع فلسطینی‌ها مبنی بر عادی سازی با رژیم صهیونیستی و موضع گیری شیخ عیسی قاسم در این خصوص گفت: موضع ما در ارتباط رژیم صهیونیستی روشن است و هم در ارتباط با روند عادی سازی که با فشار دولت آمریکا در منطقه رخ داده است، برخی از دولت‌های عربی و اسلامی منطقه متاسفانه در چنین شرایطی به عادی سازی روابط سیاسی با رژیم صهیونیستی تن داده‌اند. معتقدیم حضور رژیم صهیونیستی در منطقه برای هیچ طرفی امنیت ساز نیست و حقوق ملت فلسطین را تامین نمی کند و ملت فلسطین به درستی معتقد هستند که روند عادی سازی روابط برخی کشور‌های منطقه با رژیم صهیونیستی خیانت به آرمان ملت فلسطین است لذا موضع دولت ملت‌های منطقه هم روشن است و مردم بحرین در این روز‌ها همزمان با سفر مقام این رژیم تروریستی دیدگاه خود را علنا اعلام کردند که مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و هم اعلام کردند.
کنعانی افزود: صحنه‌های موجود در میادین مختلف ورزشی در جمع تماشاگران و همچنین در جام جهانی قطر که صحنه آشکاری از ضدیت ملت‌های منطقه و جهان و تنفر از رژیم صهیونیستی اثبات کننده آن است که عادی سازی روابط رسمی بین رژیم صهیونیستی با برخی دولت‌های منطقه به معنای پذیرش این رژیم از سوی ملت‌های منطقه نیست و در میزان تنفر ملت‌ها تغییری ایجاد نشده بلکه این تنفر بیشتر هم شده است.
کنعانی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد گفتگو‌های ایران و عربستان گفت: ما معتقدیم بهبود مناسبات دو کشور در راستای منافع دو جانبه و منطقه است.
در حال تکمیل…

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8300233/ایران-زیر-فشار-و-تهدید-حاضر-به-مذاکره-نیست

دکمه بازگشت به بالا