اخبار سیاسی

تجهیزات خود را برای شکست دادن قدرت‌های استکباری انباشته کرده‌ایم

تجهیزات خود را برای شکست دادن قدرت‌های استکباری انباشته
کرده‌ایم
سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در همایش جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس گفت: جنگ بخش واقعی و حیاتی یک جامعه است که می‌تواند نقطه ابتلای یک ملت یا گسست ملت‌ها باشد.
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: جنگ نقطه فروپاشی یک ملت تلقی می‌شود و می توان آن را پیچیده‌ترین و علمی‌ترین رخداد بشر دانست، زیرا تمام علوم اعم از علوم سیاسی و بین‌الملل برای شناخت آرایش‌های سیاسی صحنه، دانستن علم ژئوپولتیک، جغرافیای سیاسی، جامعه شناسی، حقوق، روانشناسی و روان شناسی سیاسی، در مدیریت جنگ نقش بسیار مهمی دارد.
وی افزود: جغرافیای سیاسی برای طراحان جنگ بسیار مهم است، چون بدون آن اداره جنگ در مسایل راهبردی ممکن نیست مانند نقش خلیج فارس در دفاع مقدس و تاثیر آن بر تحولات اقتصاد جنگ تا تحولات میدانی جنگ؛ در واقع همان گونه که دانستن جامعه شناسی یکی از علوم پیش نیاز برای طراحی عملیات یا عملیات روانی است، روانشناسی اجتماعی یعنی اینکه حس مقاومت مردم چگونه تقویت می‌شود نیز در کنار علوم دقیقه در جنگ تاثیر گذار هستند.
فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد:، اما واقعیت این است که نمی‌توان جنگ را با علوم از قبل دانسته شده اداره کرد؛ نمی‌توان با کلیشه‌های جنگ را در هیچ سطحی اداره کرد؛ جنگ محل تکرار نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها و دانش‌ها نیست، اما آنچه باعث می‌شود غافلگیری تکرار شود ظهور نوآوری‌هایی است که دشمن تاکنون آن‌ها را تجربه نکرده است.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه جنگ ترکیبی از ایمان، خلاقیت، دانش و فناوری است، تصریح کرد: وقتی ما در طریق القدس می‌توانیم مسیری را برای دور‌زدن دشمن آن هم زیر دید اطلاعاتی آن‌ها ایجاد کرد تا بواسطه آن عقبه دشمن مورد حمله قرار گیرد این یعنی فروپاشی نظام مدیریت و فرماندهی دشمن؛ این مهم زمانی روی می‌دهد که دانش جنگ همراه با ایمان باشد.
وی ادامه داد: چنانچه قلب‌ها نلرزند گام‌ها تثبیت می‌شود که تثبیت آن باعث می‌شود طراحان، عملیات‌هایی مانند بیت المقدس، کربلای پنج و والفجر هشت را طراحی کنند؛ اکنون فناوری‌های تسلیحاتی و روز دنیا در یگان‌ها و نیرو‌های ما بر پایه دانش، بینش و انگیزه فرزندان این سرزمین بزرگ که به پرچم کشورمان وفادارند، توسعه یافته که درخشش آن‌ها را در عرصه‌های مختلف می‌بینید.
فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: ما این تجهیزات را برای شکست دادن قدرت‌های استکباری انباشته کرده‌ایم و مطمئن هستیم این ملت به برکت داشتن رهبری عظیم الشأن، مکتب اسلامی، مردم و جوانان، بزرگ عزیز و سرافراز خواهد ماند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8301315/تجهیزات-خود-را-برای-شکست-دادن-قدرت‌های-استکباری-انباشته-کرده‌ایم

دکمه بازگشت به بالا