اخبار سیاسی

پنج صنعت بزرگ وزارت راه و شهرسازی با بحران فرسودگی مواجه است

پنج صنعت بزرگ وزارت راه و شهرسازی با بحران فرسودگی مواجه
است
مهرداد بذرپاش وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در جلسه رای اعتماد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز می‌خواهم درباره پیشرفت ایران و برنامه‌های پیشران برای کشوری با سابقه تمدنی عظیم صحبت کنم. امروز درباره مسیری برای پیشرفت و حرکت جهش وار صحبت می‌کنم که کمتر از آن در تراز مجلس و شأن نمایندگان نیست.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این برنامه پیشران تا چند سال آینده کشور را به نقاط عالی می‌رساند، ادامه داد: در این وزارتخانه صنعت ریلی، هوایی، دریایی، ساختمان و حمل و نقل وجود دارد که همه تخصص‌ها و گونه‌های تخصصی را شامل می‌شود، اما در سنوات گذشته به این دستگاه نگاه صنعت گونه نبود، همه اساتید می‌دانند صنعت یعنی بازار، قیمت تمام شد، نرخ فروش، فناوری و انتقال فناوری.
وی بیان کرد: این ۵ صنعت بزرگ اجزای اصلی وزارت راه و شهرسازی را شامل می‌شود، در صنعت هوایی با رصد سایر کشورها، از جمله ترکیه، امارات و قطر خواهیم دید که ساخت فرودگاه حضرت امام (ره) با نگاه صنعت گونه نبوده است.
بذرپاش با بیان اینکه به انتقادات وارده باید پاسخ داده شود، تاکید کرد: با این حال ۵ صنعت بزرگ با بحران فرسودگی مواجه است، در حوزه ریلی بالغ بر ۱۵ هزار کیلومتر خطوط ریلی ساخته شده است که امروز با بحران بهسازی آن روبرو هستیم که اگر نگاه صنعتی داشته ایم، می‌توانستیم مسائل را حل کنیم، اما توفیقی حاصل نشده و سرعت کم و ناراحت کننده آن صدای مردم، نمایندگان و دولت را درآورده است.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با اشاره به انتقاد یکی از نمایندگان توضیح داد: می‌گویند برنامه‌ای ارائه نکرده ام، اما آن‌ها در کمیسیون‌ها حرف زدند و رفتند، اگر می‌نشستند می‌دیدند که برنامه‌ای ارائه شده، می‌توانند از سایر نمایندگان در این باره سوال کنند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8302167/پنج-صنعت-بزرگ-وزارت-راه-و-شهرسازی-با-بحران-فرسودگی-مواجه-است

دکمه بازگشت به بالا