اخبار سیاسی

ترویج فرهنگ ازدواج و کمک به حل مشکل ناباروری از عوامل موثر در افزایش جمعیت است

ترویج فرهنگ ازدواج و کمک به حل مشکل ناباروری از عوامل موثر
در افزایش جمعیت است
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در سومین جلسه «ستاد ملی جمعیت» که با حضور ویدئو کنفرانسی استانداران برگزار شد، «جمعیت» را از نکات مهم و محوری مورد توجه در برنامه هفتم توسعه کشور دانست و دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور را مکلف کرد سیاست‌ها و برنامه‌های خود در روند افزایش جمعیت را تهیه و اجرای آن را به طور جدی پیگیری کنند.
رئیس جمهور ترویج فرهنگ ازدواج و کاهش طلاق و کمک به حل مشکل ناباروری را از عوامل موثر در افزایش جمعیت دانست که باید در اولویت توجه و عمل همه دستگاه‌ها قرار گیرد.
رئیسی با اشاره به اینکه جمعیت از مولفه‌های مهم قدرت کشور است، اظهار داشت: با توجه به برخی غفلت‌های صورت گرفته در گذشته نسبت به موضوع سالمندی و لزوم جوان‌سازی جمعیت، اقدام جهادی دستگاه‌های مربوط، لازمه رفع نگرانی‌های مربوط به افزایش سالمندی است. همچنین توجه به فرهنگ‌سازی و اقناع آحاد جامعه در زمینه مخاطرات افزایش جمعیت سالمندان در هرم سنی جمعیت کشور از جمله مسائل مهمی است که باید در دستور کار قرار گیرد.
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت واگذاری مسئولیت توزیع بودجه‌های تخصیص داده شده به موضوع جوان‌سازی جمعیت از ستاد ملی جمعیت به سازمان برنامه و بودجه گفت: ستاد ملی جمعیت باید بر ارزیابی سیاست‌های مصوب و اجرای آن‌ها متمرکز شود تا با بررسی اجرای سیاست‌های تشویقی مشخص کند که آیا صرف اجرای برنامه‌های تشویقی می‌تواند دغدغه‌های موجود در زمینه سالمندی را برطرف کند یا نه؟
در ابتدای این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت هرم سنی جمعیت کشور به تفکیک استان‌های مختلف ارائه و بر ضرورت توجه جدی‌تر به موضوع جمعیت در برنامه هفتم توسعه کشور تاکید شد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8303403/ترویج-فرهنگ-ازدواج-و-کمک-به-حل-مشکل-ناباروری-از-عوامل-موثر-در-افزایش-جمعیت-است

دکمه بازگشت به بالا