اخبار ورزشی

متمم‌های مالیاتی مبنای مشخصی ندارند

متمم‌های مالیاتی مبنای مشخصی ندارند
آقای علیرضا حسنی گفت: یکی از موارد مهم اصناف این است که برای برخی از واحدهای صنفی برگ متمم مالیاتی صادر شده است که مبنای آن مشخص نیست.
به گفته او، در شرایط رکود و نبود ثبات در بازار و کاهش درآمدها باید از کسب و کارها حمایت کرد و نمی توان مالیات ها را افزایش داد.
حسنی ادامه داد: به تازگی برای برخی از واحدهای صنفی برگ متمم مالیات صادر شده است. اما مبنای برگ متمم مشخص نیست. اگر مبنای آن تراکنش های دستگاه پز است، مبنای درستی نیست. مدت ها است که می گوییم هر تراکنشی که از دستگاه های پز واحدهای صنفی انجام می شود، به معنای فروش نیست که بتوان از آن مالیات گرفت. در بازار روال است که به هم پول قرض می دهند. این روش ها مانع از کسب و کار می شود.
نائب رئیس دوم اتاق اصناف ایران تاکید کرد: از وزارت امور اقتصادی و دارایی انتظار داریم که برگ متمم های مالیاتی کشیده نشود و در راستای حمایت دولت از اصناف، خوداظهاری های مالیاتی متصدیان واحدهای صنفی در خصوص مالیات سال ۱۴۰۰  قطعی شود.
ضرورت ساماندهی ارز
نائب رئیس دوم اتاق اصناف ایران در ادامه در خصوص حذف ارز ترجیحی گفت: حذف ارز ترجیحی برای اقشار ضعیف پر فشار بوده است. به عنوان نمونه حذف ارز ترجیحی نان را گران کرده است و خرید آن حقیقا برای اقشار ضعیف دشوار شده است. قیمت دان مرغ و خوراک دام نیز افزایش یافته است و این بدان معنا است که باید در آن تجدید نظر شود. بنابراین از دولت انتظار داریم طرحی دهد که مردم بتوانند نان ارزان تری بخرند.
حسنی به موضوع قاچاق دام اشاره کرد و گفت: در خصوص دام با پدیده قاچاق معکوس مواجه هستیم. به طوری که بیم آن می رود با پدیده گران تر شدن گوشت در کشور مواجه شویم. به موجب حمایت از مصرف کنندگان لازم است تا دولت در این خصوص چاره اندیشی هایی داشته باشد.
او با اشاره به موضوع عدم ثبات نرخ ارز نیز پرداخت و بیان کرد: عدم ثبات نرخ ارز منجر به مدیریت ناپذیر شدن بازار شده است. اگر ارز هر روز گران تر شود، بازار نمی تواند نرخ کالا و خدمات را ثابت نگاه دارد. بنابراین دولت لازم است که برای مدیریت بازار، سیاست هایی اتخاذ کند که به ثبات نرخ ارز کمک کند.
لزوم رفع مشکلات ایرانیان اصناف
نائب رئیس دوم اتاق اصناف ایران گفت: یکی دیگر از مشکلات اصناف، سایت ایرانیان اصناف است. در حالی که اتاق اصناف ایران در تلاش است تا واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب را پروانه دار کند، برای تمدید پروانه های منقضی شده و صدور پروانه داوطلبان در سامانه ایرانیان اصناف مشکلاتی داریم. همین مشکلات، گاها داوطلبان را از دریافت پروانه منصرف می کند. ما باید صدور پروانه کسب را تسهیل کنیم و مشکلات سامانه به این فرایند آسیب می رساند.
حمایت از صادرکنندگان صنفی
او در خصوص حمایت از صادرکنندگان صنفی نیز گفت: لازم است دولت حمایت هایی ویژه از اصناف صادرکننده کالا داشته باشد. صادرات فرش، کفش، کیف، آجیل و … هر کدام ارز آوری بالایی دارد. لازم است تا معاف از تعرفه های گمرکی شویم. اگر چنین نشود صادرکنندگان صنفی نمی توانند با صادرکنندگان بزرگ رقابت کنند.
حسنی گفت: همچنین لازم است از وارد کنندگانی که کالاهایی که مشابه داخلی ندارد را وارد می کنند حمایت شود تا بازار از تمام کالاها اشباع شود. در شرایطی که تحریم هستیم نباید خود تحریمی داشته باشیم. مبارزه با واردکنندگان حتی به صورت ته لنجی و کوله بری، تحت عنوان قاچاق مناسب نیست. بلکه باید این واردات را ضابطه‌مند کنیم.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8306317/متمم‌های-مالیاتی-مبنای-مشخصی-ندارند

دکمه بازگشت به بالا