اخبار فضای مجازی

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ فرانسه یک – مغرب صفر

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ فرانسه یک – مغرب صفر
بیست و پنجمین روز از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در حالی برگزار می‌شود که شب گذشته نخستین دیدار نیمه نهایی برگزار شد و تیم ملی آرژانتین با برتری ۳ بر صفر مقابل کرواسی به عنوان یک پای فینال مشخص شد. حالا امشب در یک دیدار جذاب و تماشایی شگفتی‌ساز این دوره از رقابت‌ها مقابل قهرمان دوره قبل جام جهانی قرار خواهد گرفت.
ورزشگاه البیت حالا تبدیل شده به پرگل‌ترین استادیوم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر. این ورزشگاه تا پایان دیدار فرانسه و انگلیس ۱۸ گل را در خود دیده بود.
شاگردان کلید الرکراکی تا همین جا هم بسیار فراتر از حد انتظار ظاهر شدند و توانستند با حذف مدعیانی چون بلژیک، اسپانیا و پرتغال به این مرحله برسند اما ولید الرکراکی در نشست خبری پیش از بازی معتقد بود او و شاگردانش با رسیدن به نیمه‌نهایی قانع نشدند و هدفی جز شکست فرانسه ندارند.
در سوی مقابل فرانسه جام را با از دست دادن چند بازیکن اصلی خود مثل مانیان، هرناندز، کانته، پوگبا، انکوکو و مهم‌تر از همه بنزما شروع کرد اما عمق اسکوآد فعلی خروس‌ها حتی با غیبت این فوق ستاره‌ها کامل به نظر می‌رسد و آن‌ها تا رسیدن به این مرحله دچار سختی نشدند. دشان کاملا اندیشه‌های مشخصی دارد و تیمش تا زمانی که گل برتری را به ثمر نرسانده حمله می‌کند و پس از آن در موقعیت ضد حمله قرار می‌گیرد. تاکتیکی که به خروس‌ها کمک کرد انگلیس مدعی را از جام کنار بزنند و به نیمه‌نهایی رقابت‌ها برسند.
همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی فرانسه و مراکش در همین صفحه از “باشگاه خبرنگاران جوان” باشید.
بازی دو تیم فرانسه و مغرب در قالب دومین دیدار نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران با سوت  سزار آرتورو راموس ۳۸ ساله  داور مکزیکی در ورزشگاه البیت بازی آغاز شد.

ترکیب تیم ملی  فوتبال فرانسه
هوگو لوریس، رافائل واران، ابراهیم کوناته، ژول کُنده، تئو هرناندز، اورلین شوامنی، یوسف فوفانا، عثمان دمبله، کیلیان امباپه، آنتوان گریزمان و اولیویه ژیرو
سرمربی: دیدیه دشان‌

ترکیب تیم ملی  فوتبال مغرب
یاسین بونو، جواد الیامیق، رومن سایس (۲۱- سلیم املاح)، اشرف داری، اشرف حکیمی، نصیر مزراوی، سفیان امرابط، عزالدین اوناحی، حکیم زیاش، سفیان بوفال و یوسف النصیری
سرمربی: ولید الرکراکی

اخطار‌هاسفیان بوفال ۲۷- مراکش
 
شرح گل:
فرانسه یک – مراکش صفر (۴- تئو هرناندز) پاس عمقی واران از میانه‌های میدان به گریزمان رسید و او هم با نفوذ از سمت راست به داخل محوطه جریمه رفت و با یک پاس رو به بیرون امباپه را صاحب توپ کرد، اما شلیک امباپه به مدافعان مراکش برخورد کرد و توپ برگشتی را هرناندز با ضربه‌ای دقیق وارد دروازه بونو کرد.

دقیقه ۱۷: ارسال بلند از خط دفاعی فرانسه با اشتباه مدافعان مراکش به ژیرو رسید اما شوت این بازیکن در موقعیت تک به تک به تیر دروازه بونو اصابت کرد.

 
 
لحظات حساس:
دقیقه ۹: عزالدین اوناحی از سمت چپ محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد اما شلیک خطرناک این بازیکن را لوریس با دست چپ دور کرد.

دقیقه ۱۶: ضد حمله مراکشی‌ها و پاس عمقی هافبک این تیم به زیاش در سمت راست رسید اما ضربه این بازیکن به اوت رفت.

دقیقه ۳۰: موقعیت گل برای مراکش در آفساید 

دقیقه ۳۵: حرکت خوب شوامنی در میانه میدان و پاس عمقی این بازیکن به امباپه رسید، اما او در موقعیتی نامتعادل نتوانست دروازه بونو را باز کند و مدافع مراکش توپ را برگرداند، اما توپ برگشتی به شوامنی رسید و او این بار توپ را به ژیرو درون محوطه جریمه سپرد، اما ضربه این بازیکن با اختلافی ناچیز از کنار دروازه بونو بیرون رفت.

دقیقه ۳۹: کرنر ارسالی گریزمان از سمت راست به تیر اول به واران رسید، اما ضربه این بازیکن با اختلافی اندک از کنار دروازه یاسین بونو به اوت رفت.

دقیقه ۴۳:فرصت گل برای مراکش

دقیقه ۴۴: مراکش صاحب یک ضربه کرنر شد و ارسال زیش را مدافعان فرانسه ناقص دور کردند و توپ به الیامیق رسید و ضربه آکروباتیک این بازیکن به تیر دروازه فرانسه برخورد کرد.
حاشیه:
* فرانسه دو تغییر اجباری در ترکیب تیمش داشته و دایو اوپامکانو و آدرین ربیو به دلیل مصدومیت از لیست فرانسه خط خوردند و ابراهیم کوناته و یوسف فوفانا جانشین این دو بازیکن شدند.
* الرکراکی مراکش را بدون هیچ تغییری نسبت به بازی مقابل پرتغال به میدان فرستاده است.
* امین حارث که چند روز پیش از جام جهانی به دلیل پارگی رباط صلیبی جام ۲۰۲۲ را از دست داده بود، در آستانه بازی نیمه‌نهایی مقابل فرانسه، همراه با بازیکنان مراکش وارد ورزشگاه البیت شد.
پدر کیلیان امباپه در ورزشگاه البیت حضور دارد و شاهد بازی فرانسه و مراکش خواهد بود.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه هم در ورزشگاه البیت حضور دارد تا شاهد بازی بازیکنان کشورش در نیمه‌نهایی رقابت‌های جام‌جهانی باشد.

*نایف اکرد که با رفع بیماری و یک مسابقه غیبت دوباره به ترکیب مراکش بازگشته بود، در جریان گرم کردن مصدوم و از جمع نفرات اصلی خارج شد تا اشرف داری جایگزین او شود.
*ولید الرکراکی نسبت به بازی مقابل پرتغال تغییر آرایش داده و مراکش را با سیستم ۱-۴-۵ وارد زمین شده است.
* اولین تعویض الرکراکی اجباری بود و سایس به دلیل مصدومیت نتوانست به بازی ادامه دهد، اما با ورود املاح سیستم مراکش تغییر کرد و آن‌ها با همان آرایش قبلی خود در طول تورنمنت به بازی ادامه دادند.
در حال بروز رسانی

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8308265/جام-جهانی-۲۰۲۲-قطر-فرانسه-یک-مغرب-صفر

دکمه بازگشت به بالا