اخبار سیاسی

آیت‌الله خاتمی: نپذیرفتن حکم، ولی فقیه کوچک شمردن حکم خداوند است

آیت‌الله خاتمی: نپذیرفتن حکم، ولی فقیه کوچک شمردن حکم خداوند
است
آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی تهران که در مصلی امام خمینی (ره)، گفت: مولی علی علیه الاسلام فرمودند که هر صبح و شب به این نکته توجه داشته باش که در حریم خداوند هستی. بترس از دنیا بسیار فریب دهنده که هر کسی را به گونه‌ای فریب می‌دهد.
امام جمعه موقت تهران افزود: در چند خطبه اخیر گفتیم که خداوند در جای مهر، کانون مهر است و در جای خشم کانون خشم و غضب است. در خطبه قبل گفتیم که تقوا اساسی‌ترین عنصر جذب خداوند است. اما اساسی‌ترین جذب عنصر غضب خداوند چیست. قرآن، اساسی‌ترین جذب عنصر غضب خداوند را جرم می‌داند. جرم یعنی عبور از خطوط قرمز خداوند و ایستادن در مقابل انبیاء است.
آیت الله خاتمی یادآور شد: قوم هود، قوم نوح، قوم لوط، قوم فرعون از جمله اقوامی هستند که مقابل انبیاء خداوند ایستادند و عذاب شدند. ۹ قرن و نیم حضرت نوح تبلیغ خداوند کرد، ۱۰۰ سال حضرت صالح پیامبر تبلیغ کرد، ولی قوم صالح از این حضرت می‌خواستند که از کوه بچه شتر دربیاید و این کار شد، ولی این قوم بچه شتر بهشتی را پی کردند.
وی ادامه داد: در قرآن آمده است که هشدار‌ها به قوم فرعون داده شد که در نهایت رفتار نادرست خود آن‌ها سبب از بین آن‌ها شد. به عبارتی جدال و مقابله با صالحان بزرگترین جرم است و در عصر غیبت در افتادن با جانشین انبیاء جرم است. چرا که بر این باوریم، ولی فقیه جانشین عام امام زمان (عج) است. ولی فقیه اگر حکمی صادر کرد و فردی آن را نپذیرد، کوچک شمردن حکم خداوند است و در حقیقت به انبیاء رد گفته است و ایستادن در برابر خداوند است.
آیت الله خاتمی تاکید کرد: برخی با لباس مشکی و لباس سوگواری شهادت حضرت سیدالشهدا (ع)، پوشش‌های مشکی هیات را به آتش می‌کشند و باید در حقیقت به آن‌ها گفت که چرا به اشتباه می‌روند.
ادامه دارد…

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8309874/آیت‌الله-خاتمی-نپذیرفتن-حکم-ولی-فقیه-کوچک-شمردن-حکم-خداوند-است

دکمه بازگشت به بالا