اخبار ورزشی

بیش از یک هزار و ١٥٠ راهدارخانه در جاده ها فعال هستند

بیش از یک هزار و ١٥٠ راهدارخانه در جاده ها فعال
هستند
 آقای داریوش امانی گفت: در حال حاضر قانون حمایت از جوانی جمعیت و خانواده مورد تصویب قرار گرفته است و امید می رود با همکاری پلیس راه کشور و دیگر نهادها و سازمانهای مسئول و ذی ربط در ارتقای ایمنی حمل و نقل جاده ای ، بتوانیم کشته های ناشی از سوانح جاده ای را کاهش بدهیم  این امر بزرگترین خدمت را به جوانی جمعیت خواهد داشت .
او می گوید : متاسفانه درصد قابل توجهی از کشته شدگان تصادفات جاده ای کشور را جمعیت جوان کشور و سرپرست خانواده به خود اختصاص داده است این در حالی است که بر اساس تحقیقات انجام شده علاوه بر عوارض های مالی ، عوارض اجتماعی و فرهنگی بسیاری به خانواده ها و جامعه تحمیل می شود .
او گفت: باید تمرکز مسئولان بر روند کاهشی تصادفات جاده ای باشد که این امر نیازمند یک عزم جدی است . هر سازمانی به فراخور وظیفه ای که دارد و اعتبارات و اطلاعاتی که در اختیارش است ، می تواند در این راستا اقداماتی را انجام دهد .
به گفته او : زمستان امسال در جهت تامین اطمینان خاطر کاربران و مسافران جاده ها ، ١٢ هزار نیروی راهداری با تلاش شبانه روزی خود با به کارگیری ٩ هزار و ٦٠٠ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین راهداری مشغول خدمات رسانی هستند .
امانی گفت :بیش از یک هزار و ١٥٠ راهدارخانه در جاده ها فعال هستند که از این تعداد ١٠٠ راهدارخانه جدید نسبت به سال گذشته به چرخه عملیاتی راهداری زمستانی  امسال افزوده شد .با توجه به اقداماتی که در خصوص بازسازی و نوسازی ماشین آلات راهداری انجام شده است ، زمستان امسال به ازای هر ٢٥ کیلومتر یک نمک پاش مکانیکی فعال است که می تواند در انجام بهتر و سریع تر عملیات راهداری زمستانی اثر شایانی داشته باشد .

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8310165/بیش-از-یک-هزار-و-١٥٠-راهدارخانه-در-جاده-ها-فعال-هستند

دکمه بازگشت به بالا