اخبار استان ها

آبرسانی به 1751 روستای سیستان و بلوچستان در قالب ۱۱ طرح

آبرسانی به 1751 روستای سیستان و بلوچستان در قالب ۱۱
طرح
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: آبرسانی به 1751 روستا در قالب ۱۱ طرح بزرگ، به استان سیستان و بلوچستان تعلق دارد.

به گزارش ایسنا- قاسمی بیان کرد: این طرح‌ها به منظور رفع تنش آبی و تأمین آب پایدار در سطح ۱۲ شهرستان استان با جمعیتی حدود ۵۵۴ هزار نفر در حال اجراست.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در دولت سیزدهم، توسعه زیرساخت‌های حیاتی به خصوص در روستاها و مناطق محروم مورد توجه ویژه است، به تشکیل شورای جهاد آبرسانی توسط وزارت نیرو اشاره کرد و افزود: این شورا با هدف تسریع در آبرسانی به روستاها و رفع محرومیت در نقاط مختلف کشور ایجاد شد و برنامه‌های مدونی در دستور کار این شورا قرار دارد.
وی از طرح بزرگ محرومیت‌زدایی در قالب آبرسانی به 10 هزار روستای هدف، به عنوان یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های عمرانی کشور یاد کرد و گفت: در فاز اول، عملیات اجرایی طرح آبرسانی به ۷۱۳۸ روستا با جمعیت ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر، و سرمایه‌گذاری ۱۹ هزار میلیارد تومان آغاز شد.
قاسمی در ادامه گفت: به منظور تکمیل طرح فوق، اجرای  ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب شرب، ۱۱۷ باب مخازن بتنی زمینی همراه با دیوارکشی به حجم  ۱۵۵ هزار و ۴۵۰ مترمکعب، احداث ۵۰ باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۳۳۵۴ لیتر بر ثانیه همراه دیوارکشی، با اعتبار ۴۸ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال بر اساس فهرست بهای سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار دارد.
به گفته وی، تاکنون بیش از 225 کیلومتر لوله‌گذاری شبکه توزیع و خطوط انتقال انجام و برای 84 روستا شبکه توزیع اجرا شده است که به ترتیب به خطوط انتقال متصل و آبدار می‌شوند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061008006/آبرسانی-به-1751-روستای-سیستان-و-بلوچستان-در-قالب-۱۱-طرح

دکمه بازگشت به بالا