اخبار استان ها

سیستان و بلوچستان آماده میزبانی از زوار اربعین حسینی

سیستان و بلوچستان آماده میزبانی از زوار اربعین حسینی
ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به زیرساخت های ایجاد شده در مرز «ریمدان» این مرز پذیرای زائران اربعین حسینی است.

به گزارش ایسنا- حسین مدرس خیابانی در جریان سفر خود به شهرستان دشتیاری در حاشیه بازدید و بررسی آخرین وضعیت زیرساخت های ایجاد شده جهت استقبال از زائرین پاکستانی اربعین اظهار کرد: در مرز ریمدان با توجه به ضعف زیرساخت و با تلاش مداوم گروه های مردمی و مسئولان استان خوشبختانه در حال حاضر گیت ها، سوله ها، سرویس های بهداشتی و سایر امکانات لازم برای رفاه حال زائران ایجاد شده است.
وی افزود: یکی از موضوعات مهم ریمدان آب بود که برای پایانه مرزی ریمدان تامین آب پایدار در دستور کار قرار گرفته و اجرا شد.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با اتصال برق پایدار به ریمدان همچنین زمینی شدن ۷ کیلومتر فیبر نوری در حوزه ارتباطات تا حد زیادی مشکل برطرف شد.
وی ادامه داد: جایگاه خدمات رفاهی برای تامین سوخت زوار پاکستانی آماده شده تا ماشین های حمل زوار بتوانند به راحتی سوخت مورد نیاز خود را تامین کنند.
مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد تمامی گذر های مرزی تامین معیشت مردم است که ساکنان این منطقه نیز به زودی از ظرفیت تجارت و ترانزیت از این گذرگاه بهره مند خواهند شد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061008003/سیستان-و-بلوچستان-آماده-میزبانی-از-زوار-اربعین-حسینی

دکمه بازگشت به بالا