اخبار استان ها

نقشه ای جامع برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش آذربایجان غربی ترسیم شود

نقشه ای جامع برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش آذربایجان غربی
ترسیم شود
ایسنا/آذربایجان غربی وزیر آموزش و پرورش گفت: بدون برنامه ریزی و پیوست فرهنگی، نمی توان نقشه ای جامع برای برون رفت آموزش و پرورش آذربایجان غربی از شرایط کنونی ترسیم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی؛ یوسف نوری در جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سوادآموزی آذربایجان غربی، آموزش و پرورش را زیرساخت اقتصاد معرفی کرده و افزود: نرخ بازگشت سرمایه در حوزه آموزش و پرورش قابل توجه بوده و رفع بسیاری از مشکلات و اصلاح امور کشور با فرهنگ سازی در این حوزه میسر می شود.
وی با تاکید بر برقراری عدالت آموزشی در سطح کشور، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش می کوشد آذربایجان غربی به میانگین شاخص های کشوری در حوزه های آموزشی برسد و در این راستا مسئولان استانی نیز پیگیر جذب ۲۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات مصوب سفر اخیر ریاست جمهوری باشند.
وزیر آموزش و پرورش حضور مدیران در بین مردم به دور از رفتارهای نمایشی را نیز ضروری دانسته و افزود: با حضور بانشاط مردم در عرصه های آموزشی و استفاده از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی، می توان مسیر توسعه حوزه آموزش و پرورش آذربایجان غربی را هموار ساخت.
نوری همچنین با تاکید بر برنامه ریزی و زمان بندی مشخص برای خروج استان از وضعیت کنونی، خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش تلاش می کند اعتبارات مورد نیاز برای توزیع عادلانه امکانات و تجهیزات آموزشی در آذربایجان غربی را تامین کند و دستگاههای مختلف نیز جهت بهبود وضعیت حوزه آموزشی با اداره کل آموزش و پرورش استان همکاری و هم افزایی بیشتری داشته باشند.
وی در پایان با اعلام اینکه دولت توجه ویژه ای به ارتقا و توسعه آموزش و پرورش دارد، افزود: دولت سیزدهم اقدامات ارزشمندی درخصوص رتبه بندی، پرداخت معوقات، بیمه و … معلمان انجام داده که امیدواریم در نهایت رضایت مندی فرهنگیان را موجب شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061008011/نقشه-ای-جامع-برای-بهبود-وضعیت-آموزش-و-پرورش-آذربایجان-غربی-ترسیم

دکمه بازگشت به بالا