اخبار استان ها

برای انعکاس هرچه بهتر پیاده‌روی اربعین، بایدها و نبایدها را رعایت کنیم

برای انعکاس هرچه بهتر پیاده‌روی اربعین، بایدها و نبایدها را
رعایت کنیم
ایسنا/کرمان مستندساز مطرح کشور گفت: اربعین یک آئین حسینی و مردمی است، تصریح کرد: هر چیزی که جلوه‌ی مردمی بیشتری دارد، مورد توجه قرار دهید.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی مستندسازی آئین پیاده‌روی اربعین با حضور جمعی از اصحاب رسانه و به همت معاونت فرهنگی ستاد اربعین استان کرمان ۹ شهریورماه برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی حسن شمشادی مستندساز و خبرنگار باتجربه کشور با اشاره به وجود ۷۰۰۰ موکب در مسیر نجف تا کربلا گفت: باید اقدامات مشترک ایرانی‌ها و عراقی‌ها، نماز جماعت‌های مشترک و مانند آن را منعکس کنیم و تجمع قومیت‌ها و گاه ادیان را به تصویر درآورید.
وی ضمن تاکید بر لزوم رعایت قوانین کشور میزبان در مراسم پیاده‌روی اربعین، افزود: هشدارهای امنیتی را مدنظر قرار دهید و در ثبت تصاویر از چهره‌ی بچه‌ها در شرایط سخت پذیرایی و یا بانوان خادمه موکب‌ها عکس‌برداری نکنید.
این فعال رسانه‌ای بیان کرد: در این مسیر شخصیت‌های مطرحی هم در میان مردم حضور دارند، کسانی را پوشش رسانه‌ای بدهید که بدون پیرایه بین مردم حرکت می‌کنند.
وی با بیان این‌که اربعین یک آئین حسینی و مردمی است، تصریح کرد: هر چیزی که جلوه‌ی مردمی بیشتری دارد، مورد توجه قرار دهید.
شمشادی افزود: از خادمان موکب‌ها تشکر و در صورت نیاز به زائران کمک کنید و از برنامه‌های فرهنگی-هنری موکب‌ها تولید محتوا کرده و منتشر نمائید.
وی با اشاره به این نکته که برای امنیت برپایی این مراسم خیلی‌ها زحمت کشیده و می‌کشند، اظهار داشت: توجه به خون پاک شهدایی که در این امنیت دخیل بودند، قدردانی از این عزیزان است.
شمشادی تاکید کرد: بدون اجازه نباید از اتباع دیگر کشورها عکس و فیلم گرفت، نقش عراق را در برگزاری این مراسم کم‌رنگ نکنید و ضمن پرهیز از جر و بحث با ماموران امنیتی، از ایست بازرسی‌ها، نیروهای ارتش و ساختمان‌های امنیتی عکس و فیلم نگیرید.
در این نشست همچنین حجت‌الاسلام محمدحسین پیشاهنگ معاون خبرگزاری رسا و محمدحسین رضایی خبرنگار و مستندساز کشور نیز توضیحاتی پیرامون فرهنگ مردم عراق و تحلیل سیاسی رسانه‌ای عراق در اربعین ۱۴۴۴ ارائه کردند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061008024/برای-انعکاس-هرچه-بهتر-پیاده-روی-اربعین-بایدها-و-نبایدها-را-رعایت

دکمه بازگشت به بالا