اخبار استان ها

مهاجرت‌ها تن و روان مردم صبور یزد را خراش داده است

مهاجرت‌ها تن و روان مردم صبور یزد را خراش داده است
ایسنا/یزد رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان این که مهاجرت‌ها در یزد صنعتی تن و روان مردم صبور یزد را خراش داده است، گفت: به یمن تدین و تعقل و بصیرت این مردم هنوز استان یزد در بسیاری از حوزه ها سر خود را بالا گرفته است.
«غلامعلی دهشیری» امروز پنجشنبه دهم شهریورماه در جلسه دیدار رئیس قوه قضائیه با قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان ضمن تشریح سیمای کلی استان یزد، اظهار کرد: امیدواریم با راهبردهای دستگاه قضایی و در راستای سند تحول و نعالی جهت ترویج فرهنگ صلح و سازش، احیای حقوق عامه، جوان گرایی و دیگر تدابیر ابلاغی این  سند گام برداریم.

وی مطالبه همه مردم و دغدغه مسئولان را که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته را مجاهدت، تلاش، امیدآفرینی و مقابله با سیاه نمایی خواند و گفت: در همین راستا همت ما چیزی است جز تحقق این اهداف نبوده است.

دهشیری عنوان کرد: استان یزد با وجود همه مشکلات و مسائل که مردم مانند نقاط دیگر کشور با آن مواجهند، هیچگاه شاهد چالش‌های ساختار شکن و ضد امنیتی نبوده و این در سایه تدبیر، تعامل و همدلی مسئولان استان و بصیرت مردم محقق شده است.

رئیس کل دادگستری استان بیان کرد: در بحث فرهنگ عمومی و سبک زندگی، توسعه صنعتی گاهی ناخواسته به فرهنگ یک جامعه آسیب رسانده که یزد نیز در معرض این رویه است اما دستگاه قضایی استان در حفظ اصالت های فرهنگی نیز خود را مقید به نقش آفرینی دیده و معتقد است نباید از سرمایه های اصیل و اسلامی غفلت کنیم زیرا در غیر این صورت بازنده این میدان خواهیم بود.

دهشیری ادامه داد: مهاجرت‌ها تن و روان مردم صبور یزد را خراش داده اما به یمن تدین و تعقل و بصیرت این مردم هنوز استان یزد در بسیاری از حوزه ها سر خود را بالا گرفته و با رعایت هنجارهای اخلاقی و قانونی از سوی مردم به ویژه زنان عفیف خود بر بی حجابی و هنجارشکنی غلبه داشته اند.

وی ادامه داد: دادگستری استان یزد نسبت به برنامه ریزی هدفمند اقدام کرده و همکاری ارزنده ای با نهادهای مختلف مردمی داشته یا به عنوان محور تصمیم سازی یا حامی مدیران تصمیم گیر ظاهر شده است.

رئیس کل دادگستری استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش آفرینی به موقع دستگاه قضایی در کنار دستگاه های اجرایی عنوان کرد: پیگیری فوری حادثه قطار مشهد – یزد یا سیل اخیر که می توانست منجر به مسئله امنیتی شود، با تدبیر استاندار و همراهی مسئولان بدون کوچکترین حاشیه ای رفع شد و همه با هم در صدد رفع مشکلات مردم و جبران خسارات آنها برآمدند.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061008025/مهاجرت-ها-تن-و-روان-مردم-صبور-یزد-را-خراش-داده-است

دکمه بازگشت به بالا