اخبار استان ها

وضعیت شهرستان فاریاب به زودی سر و سامان خواهد گرفت

وضعیت شهرستان فاریاب به زودی سر و سامان خواهد گرفت
ایسنا/کرمان در جلسه شورای اداری فاریاب از افت ولتاژ برق در همه روستاهای این شهرستان سخن به میان آمد و معاون استاندار از راه اندازی ادارات در اسرع وقت خبر داد.
دکتر علی بیگ زاده معاون توسعه و منابع استانداری کرمان در جلسه شورای اداری شهرستان فاریاب گفت: زمانی که دولت سیزدهم روی کار آمد در حوزه اقتصاد و معیشت کارهای بزرگی انجام داد.

وی تصریح کرد: کار جهادی و  بی منت افتخار بزرگی برای کارمندان محسوب ممی‌شو و کنار گذاشتن افراد با تجربه و با سواد باعث ناکارآمدی دولت می شود.

 بیگ زاده از راه اندازی ادارات در شهرستان فاریاب در اسرع وقت خبر داد و گفت: این مهم مورد تاکید استاندار است که در همه شهرستان های استان باید زیرساخت های اداری برای تسریع روند کار مردم فراهم شود.

در ادامه سیدحسام حسینی فرماندار فاریاب گفت: در این شهرستان مشکلات زیادی در بخش جاده و آب و بهداشت و درمان داریم.

وی راه اندازی اداره آبیاری، ثبت اسناد و بنیاد مسکن را  در این شهرستان ضروری عنوان کرد و افزود: مردم در زمینه آب، مخابرات، راه، بیمارستان و … مشکلات زیادی دارند و  به علت اینکه در شهرستان پروژه با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد نداشتیم سهم ما از سفر رئیس جمهور  به جنوب کرمان کمتر از سایر شهرستان ها شد.

حسینی از مدیران کل خواست در پروژه هایی که می توانند کار کنند سهم شهرستان هایی که پروژه های ۵۰ درصد نداشتند را حتما حمایت کنند و افزود: در حوزه اینترنت و آب و برق و راه، حمایت ویژه استانداری را لازم داریم. ضمن اینکه در فاریاب ۱۸ دکل همراه اول داریم که فقط ۵ دکل از اینترنت ۴G برخوردار هستند.

فرماندار فاریاب از افت ولتاژ برق در همه روستاهای این شهرستان خبرداد و گفت: تمام روستاهای شهرستان فاریاب با افت ولتاژ برق مواجه هستند و  در این شهرستان حدود ۶۰۰ خانه نیمه تمام از دولت های قبل هنوز تکمیل نشده اند و مشکل اراضی کشاورزی و هویت مالکیتی مردم نیز باید حل شود.

استقرار ادارات از دغدغه های اصلی دولت است

حمدالله فاریابی مشاور استاندار در جنوب کرمان از اهتمام ویژه دولت نسبت به تامین زیرساخت های لازم خبر داد و گفت: راه اندازی ادارات به تعریف چارت کامل در دستور کار است در برخی موارد مشکل زیرساخت فیزیکی وجود دارد که باید به شکل ممکن برطرف شوند.

وی تامین پزشک متخصص و مورد نیاز در این شهرستان را در گرو ارتقای سطح آموزشی دانش آموزان در دراز مدت دانست و افزود: از طریق دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در این زمینه پیگیری خواهم کرد اما می طلبد از هم اکنون دانش آموزان مستعد منطقه حمایت شوند تا در آینده بتوانند کمبود پزشک و نیروی انسانی متخصص را در منطقه خود جبران کنند.

فاریابی بررسی آخرین وضعیت بیمارستان فاریاب را نیز به عنوان یکی از زیرساخت های بهداشتی و درمانی از اولویت های کاری دولت عنوان‌ کرد و افزود: به نظر می رسد وضعیت شهرستان فاریاب به زودی سر و سامان خواهد گرفت درحالی در برخی از شهرستان ها با مشکلات جدی تری روبرو هستیم.

به گزارش ایسنا، معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری کرمان به مناسبت هفته دولت در سفر دو روزه به جنوب کرمان علاوه بر حضور در آیین بهره برداری از تعدادی پروژه در بخش های مختلف در جلسات شورای اداری  ۷ شهرستان شرکت کرد  که  جمع بندی مشکلات و چالش های فراروی توسعه ای از دیگر اهداف این بازدید ها در هفته دولت عنوان شد.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061008032/وضعیت-شهرستان-فاریاب-به-زودی-سر-و-سامان-خواهد-گرفت

دکمه بازگشت به بالا