اخبار ورزشی

جزئیات فروش بلیت هواپیما برای کاروان‌های اربعین اعلام شد

جزئیات فروش بلیت هواپیما برای کاروان‌های اربعین اعلام
شد
حسام قربانعلی گفت: از شنبه فروش ویژه پرواز‌های اربعین برای بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریور توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود.
به گفته سخنگوی ایران ایر در ایام اربعین ۱۵ هزار زائر را جابه‌جا می‌کند، طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، عرضه بلیت پرواز‌های اربعین با نرخ مصوب ۶ میلیون تومان رفت و برگشت خواهد بود.
قربانعلی درباره تهیه بلیت پرواز‌های اربعین گفت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران فقط از مبدأ تهران پرواز‌های اربعین را انجام خواهد داد که به فرودگاه نجف می رود.بنابراین زائرانی که در گروه‌های بیش از ۹ نفر هستند باید به ادارات مرکزی هما واقع در مهرآباد بخش فروش چارتر مراجعه کنند. همچنین در راستای عدم ایجاد ازدحام و برای نوبت‌گیری، با تلفن ۴۶۶۲۵۱۵۱ تماس بگیرند که از سوی اپراتور‌ها برای تهیه بلیت راهنمایی می‌شوند.
قربانعلی گفت: برای تهیه بلیت زیر ۹ نفر، عرضه از طریق دفتر مرکزی فروش بلیت‌های ایران‌ایر در ابتدای خیابان استاد نجات‌اللهی تهران انجام می‌شود. همچنین بلیت کمتر از ۹ نفر از طریق سایت اینترنتی شرکت هما نیز عرضه خواهد شد.
او گفت: نرخ بلیت برای بزرگسال ۶ میلیون تومان و برای رده سنی کودک نیز ۶ میلیون تومان و برای کمتر از دو سال ۱۰ درصد نرخ خام بلیت خواهد بود. زیرا مالیات مسافر کودک در فرودگاه نجف نسبت به بزرگسال کمی متفاوت است. همچنین زائرانی که زمان پرواز در فرودگاه حاضر نشوند، فقط ۵۰ درصد قیمت بلیت خام به آن‌ها برمی‌گردد. اما زائرانی که از قبل اعلام کنسلی پرواز کنند، ۹۰ درصد قیمت بلیت را دریافت می‌کنند.
قربانعلی گفت: قابلیت استرداد بلیت‌های اربعین هما از همه دفاتر ممکن است.تهیه بلیت صرفاً از طریق دو مرکزی که اعلام شده امکانپذیر خواهد بود.
او گفت:نرخ استرداد بلیت به ازای هر مسیر ۵۰۰ هزار تومان است. به این معنا که مسافر در صورتی که بلیت رفت وبرگشت خود را کنسل کند یک میلیون تومان به عنوان هزینه استرداد ثابت از بلیت برداشته می‌شود.
سخنگوی ایران‌ایر گفت: مقدار بار مجاز برای هر زائر ۳۰ کیلوگرم است. هما همه پرواز‌های ویژه اربعین را از فرودگاه امام خمینی انجام می‌دهد.
او می‌گوید: ایران ایر به دلیل نا آرامی‌های کشور عراق پرواز‌های عتبات خود را تا ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) لغو کرده است، اما به زودی در این‌باره اطلاع‌رسانی می‌کنیم. طرح ویژه پرواز‌های اربعین از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود و تا ۳۰ شهریور ادامه دارد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8228394/جزئیات-فروش-بلیت-هواپیما-برای-کاروان‌های-اربعین-اعلام-شد

دکمه بازگشت به بالا